Wpis z mikrobloga

Czy Twój adres IP może zostać dopisany do jakiejś globalnej spam-listy albo coś takiego, możliwe to? Bo zaczynam podejrzewać, że coś takiego ma miejsce w przypadku routera z którego korzystam. Nie wiem co się odjebuje ale od kilku dni napotykam dziwne problemy w zasadzie przy wszystkim. Każde utworzenie konta na jakiś portalu czy nawet założenie maila generuje jakiś przedziwny komunikat typu "jejku, jejku, w przypadku tej akcji potrzebna dodatkowa weryfikacja" albo wywala mi captche, albo po kliknięciu w przyucisk "załóż" nic się nie dzieje, albo wyskakuje komunikat o potrzebie ptowierdzenia numerem telefonu (czego zwykle nie ma). Nic nie mogę zrobić.

Co jest do diała, jakaś globalna spam-lista?

#internet #pytanie #ifnormatyka #komputery #spam
Bunch - Czy Twój adres IP może zostać dopisany do jakiejś globalnej spam-listy albo c...

źródło: Screenshot_401

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bunch ja miałem kiedyś w Inei zonka, że przydzieliło mi adres IP, na którym za c---a nie mogłem zrealizować jakichkolwiek zakupów przez Przelewy24.

Po tym jak wysłałem zapytanie o co chodzi dostałem info, że ten adres jest u nich zablokowany, nie chcieli podać powodu - zakładam, że ktoś odwalił jakieś oszustwo.

Zasugerowali wyłączenie routera na co najmniej 24h, by przy podłączeniu ponownym otrzymał z puli inny adres. Tak też się stało
  • Odpowiedz
@Bunch: Moze, moze masz wspoldzielone IP. Nie ma czegos takiego jak globalna blacklista, jest mnostwo blacklist, mozesz trafic do kilku naraz albo cala pula operatorow twojego operatora. Przy wspodzielonym IP jakies captche to nic normalnego chyba, ze masz syf na komputerze ktory cos wysyla na zewnatrz, biorac udzial w kampaniach, aktywnosci botnetow i sam masz wplyw na negatywna reputacje.
  • Odpowiedz