Wpis z mikrobloga

Kurcze, naszła mnie taka myśl, jak jeszcze 10-15 lat temu, polskie państwo potrafiło dobrze działać. W ciągu dnia mieliśmy w firmie kradzież #iphone - wszedł gość, zabrał z wystawy i uciekł. Nagrał się na kamerach. Wrzuciłem na wykop, wrzuciłem na fb i w godzinę mieliśmy jego adres. Pojechaliśmy pod blok, zadzwoniłem na policję. Przyjechał patrol, wytłumaczyłem o co chodzi, pokazałem zdjęcia gościa, pokazałem wiadomości od ludzi z jego adresem. Żadnego zbywania czy rozkładania rąk.

Poszliśmy razem z patrolem pod drzwi, zapukali. Drzwi się zamknęły na zamek od środka. Policjanci nie dali za wygraną - dalej pukali, jednocześnie zgłosili sprawę dyżurnemu. Od w jakiś magiczny sposób w ciągu kilku minut ustalił właściciela mieszkania. Zadzwonili do niego, powodziowego o co chodzi, gość przyjechał i otworzył drzwi. Policjanci wyprowadzili złodzieja i zabrali na komisariat.

Sprawa w sądzie trochę trwała, ale gość dostał wyrok. Przy tym co się teraz czyta czy widzi, to taka sprawa wydałaby się nie do rozwiązania.

#policja #takbylo #wykopefekt #warszawa #feels
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W Warszawie brakuje ponad 30% policjantów obecnie.


@Kam_sekwaw: nie brakuje.
W 1989 było 80 tys. policjantów, teraz jest 100 tys. - o 25% więcej, a ludzi tyle samo.
Nie brakuje.
  • Odpowiedz
Skoro policjantów w Warszawie nie brakuje to czemu na obsługę kolizji czeka się 6 godzin?


@Kam_sekwaw: bo zajmują się rzeczami, które im zabierają czas, czas na interwencję w twojej sprawie. Policjanci mają ważniejsze sprawy na głowie niż jakiś głupie kolizje. Proszę Cię! Wystąpienia powieki władzy, myślozbrodnie, anty-izmy o ikso-fobie, to są rzeczy istotne, a nie jakieś kolizje. Zejdź na ziemię.
  • Odpowiedz
I wydział ruchu drogowego się tym zajmuje, osiołku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kam_sekwaw: a kto? Kto cię zatrzyma jak wyjdziesz na ulice protestować?
A kto Ci wj3b1e mandat na niemanie świętej maseczki? Krawężnik.
Byłem, widziałem.
  • Odpowiedz