Wpis z mikrobloga

#iphone #apple Witam zamierzam się z kupnem mojego pierwszego iphone. Czekam na premierę nowej wersji i mam takie pytanie do użytkowników, czy brać 512 GB pamięci czy 256 + wykupić chmurę jak to u Was działa?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aaa2aasd3: a skąd mamy wiedzieć, ile pamięci w telefonie zużywasz? [2]
jednemu wystarczy spokojnie 128 gb, a drugi będzie potrzebować 2 tb i dalej będzie mało. Ja przy kupowaniu nowego telefonu kieruję się zasadą, że sprawdzam ile obecnie używam pamięci i jeżeli jest to więcej niż połowa całkowitej pojemności to kolejne urządzenie kupuję z dwa razy większą
  • Odpowiedz
@aaa2aasd3 dane w chmurze nie są szyfrowane znaczy są ale klucze szyfrujące ale do nich dostęp ma apple a nie iPhone, a Ty masz do nich dostęp przez apple id, znaczy są przechowywane na serwerach apple, a sam hosting danych na zewnętrznych serwerach, więc jak cenisz sobie prywatność to no wiesz i możesz przekalkulować ile będzie cie kosztowała chmura za pomocą tego jak długo zamierzasz używać iPhone i ile miejsca potrzebujesz.
  • Odpowiedz
  • 0
@aaa2aasd3 200gb chmura kosztuje 4.5zl miesięcznie = 54zl na rok
Teraz zobacz różnice 256 vs 512 i pomyśl czy warto dopłacić czy oszczędzić. Tymbardziej ze z chmury zawsze można zrezygnować
  • Odpowiedz