Wpis z mikrobloga

Minął 61. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 6 wypadków śmiertelnych w których zginęło 6 osób.

294 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
320 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
41 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 335 wypadkach zginęło w sumie 361 osób.

W poprzednim roku statystyki po 61. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
4 wypadki / 5 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby - Link do wpisu.
340 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
376 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
222 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
18.432 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

74 wypadki drogowe w ciągu ostatniej doby co daje
4.277 wypadków drogowych od początku wakacji

75 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
4.889 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
3 utonięcia w ciągu ostatniej doby
155 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 61. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 6 wyp...

źródło: 1-433025-11

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 103
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Pomorskie. Wypadek na drodze Przodkowo - Czeczewo. Kierujący peugeotem, 47-letni mieszkaniec pow. kartuskiego, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku obrażeń, mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł.
2. Wielkopolskie. Wypadek na DK 92 w miejscowości Cząstków między miejscowościami Koło i Kłodawa. Doszło do zderzenia dwóch tirów i busa. Auta stanęły w ogniu. Wszystkie spłonęły. Jedna osoba nie żyje. To kierowca tira. Dwóch pozostałych uczestników wypadku zabrał śmigłowiec LPR i pogotowie ratunkowe z Koła.
3. Mazowieckie. Wypadek w miejscowości Dylew, na terenie gminy Mogielnica, w powiecie grójeckim. 32-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra jadąc prostą drogą uderzył czołowo w pobliskie drzewo. W wyniku tego zdarzenia młody kierowca poniósł śmierć na miejscu.
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Pomorskie. Wypadek...

źródło: 242554

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 22
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 294 po 61. dniu wakacji

W. mazowieckie 40
W. wielkopolskie 32
  • Odpowiedz
Ten pierwszy chyba tam z górki pierwszą kosmiczną próbował osiągnąć, że drzewo zatrzymało go w połowie auta. Szybko ale bezpiecznie. ( ͡ ͜ʖ ͡)
54.40547438220819, 18.29279199935236
  • Odpowiedz
@Kanzen: jak dla mnie te "niewyjasnione przyczyny" to jest zawsze albo #!$%@? czyli niedostosowana prędkość do warunków na drodze, jakiś deszcz, ciemno ślisko itp. lub również zbyt szybka jazda, ale jakimś kapciem, coś pękło, coś sie poluzowało, szarpnęło kierownicę itd. Setki razy jechałem przez jakieś pipidówy z wąskimi drogami gdy jest ciemno, drzewa 0.5m od jezdni, a ludzie pruli po 90-100kmh i mnie jeszcze wyprzedzali gdy ja jechałem np. 50-60kmh
  • Odpowiedz
@Candage: ja mysle że to co wymieniłeś plus zabawa telefonem w trakcie jazdy. Czesto widac a to odpisze, a to zmienie piosenkę. Wiem nawet po znajomych ktorzy odpisuja w trasie ¯_(ツ)_/¯ plaga
  • Odpowiedz
jak dla mnie te "niewyjasnione przyczyny"


@Candage: a czy pod to nie łapie się jazda na 10 letnich homemade slickach 25 letnim bmw z przeglądem podbitym u wujka staśka sąsiada?
  • Odpowiedz
z powyższych Tico nie pasuje do tezy, ale czołowo w drzewo przywalić na drodze to nie takie łatwe


@Kanzen: dlaczego nie pasuje? Tym też się da szybko jeździć i dość łatwo nie dostosować prędkości do warunków na drodze.
  • Odpowiedz