Wpis z mikrobloga

Dla ludzi którzy mają problem z internetem stacjonarnym w Play/UPC (doprowadzony przewodem koncentrycznym - DOCSiS). Technicy są wzywani na miejsce i stwierdzają że sygnał w mieszkaniu jest zdegradowany, a w skrzynce jest ok. Wniosek, uszkodzony przewód w ścianie, musi pan/pani sobie skuć i wymienić. Miałem ten sam problem, ale znając temat postanowiłem wykonać swoje pomiary. Okazało się że kilka kanałów downstream jest zakłóconych. Połączyłem kropki i przypomniałem sobie że tym samym przewodem do mieszkań doprowadzony jest sygnał DVB-T z anteny zbiorczej. Przewód w skrzynce został odłączony i internet działa na 100%. TV dalej jest bo UPC/Play dostarcza sygnał DVB-C z darmowym pakietem który nie gryzie się z internetem. Widocznie nie można już mieszać tych sygnałów razem. #play #upc #internet
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kurcik777: ale ten dvbt z azarta z tego kabla to oni muszą przyjechać i w ich skrzynce odłączyć ?
Bo nie narzekam, nawet chodzi ten net (odpukać), ale coś tam w parametrach w modemie się nie zgadza, a upstream od przypadku czasem wyskakuje że zdegradowany
  • Odpowiedz
  • 0
@PietrekSpodKrakowa też miałem informacje że zdegradowany. Wezwałem drugi raz technika bo nie wiedziałem gdzie jest ten sumator (Oczywiście na infolinii powiedzieli że drugi raz będzie już płatny). Gość znalazł ten przewód, odłączył i potwierdził że to było przyczyną degradacji. Opłatę za technika ostatecznie anulowali.
  • Odpowiedz
@kurcik777: Zaglądając czasem na diagnostykę modemu (sprzęt to biały compal) to rzeczywiście widzę czasem informację o zdegradowanym US, jednak zupełnie nie wpływa to na prędkość internetu ani jakość sygnału. Mam rzeczywiście pakiet telewizyjny (ten z kanałami z azart), na tym samym koncentryku i obie usługi działają bez zarzutu. Być może przy wyższych prędkościach niż to co mam obecnie (300mb) były by widoczne jakieś zakłócenia ale wyznaję zasadę: działa - nie
  • Odpowiedz
  • 0
@sztygar technik mi mówił że w okolicy niedawno przesuwali kanały dla internetu by nie gryzły się z sygnałem LTE czy 5G. Zapewne teraz nachodzi na DVB-T. Możliwe że sprawa lokalna #krakow
  • Odpowiedz