Wpis z mikrobloga

@qew12 no chodzi chyba bardziej o to że chcesz się poczuć lepiej ze sobą poprzez pracę a nie po prostu czuć się dobrze ze sobą a praca jest tylko dodatkiem wtedy.
Jak masz rentę to znaczy że musi być źle z tobą. Tylko czy to nie jest związane po części z brakiem akceptacji tego jaki jesteś, nie do końca wyjątkowy, po prostu normalny.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@JanTadeusz jestem niskim brzydkim krasnalem ze słabą pamięcią który nie ogarnia podstawowych rzeczy i nic nie osiągnął, bo boi się wyjść z domu i nie cierpi ludzi.
  • Odpowiedz
@qew12 czyli raczej nie masz leku społecznego tylko poczucie gorszosci ci się włącza. Wiesz to brzmi bardziej jakbyś miał problem ze sobą i akceptacja siebie a nie lękiem jakimkolwiek.
  • Odpowiedz
@JanTadeusz: to się bierze z przeszłości
Podstawówka,gimnazjum szkoła średnia jeśli chodzi o jego lęk lub jak to mówisz poczucie gorszosci nie jestem pewnien jakie to były wspomnienia ale dużo gorsze od moich mi
dziewczyny np w szkole nie pozwalały żyć nie mogłem przejsć spokojnie korytarzem
bo po prostu mówiły że mam HIV albo inną chorobę i się za każdym razem krzywiły
Takie coś to było minimum
To zmienia ludzi bo czujesz się
  • Odpowiedz
@trinty: ale wiesz zgodnie z protokołem CBT jak i budowaniem konceptualizacji to nie sa zaburzenia lękowe. Już nie mówiąc o ICD10.
On mowi - nie lubie ludzi, a nie boje sie ich. On mowi sa nieprzewidywalni, a nie ze zrobia mi krzywde. On mowi, sa ode mnie lepsi, a nie wysmieja mnie...
To brzmi jak typowe u Aspergera zachowanie zwiazane z poczuciem gorszosci. Mialem kiedys takiego ktory mowil ze ma lek spoleczny etc Ale po kilku sesjach sam do tego doszedl ze on ludzi nei lubi, ma duzo zlosci do nich etc Nie rozumie ich i nie chce z nimi rozmawiac ani przebywac.
Cos co on sam nazywal lękiem było tak naprawdę poczuciem gorszości i niezrozumienia innych oraz generalnie brakiem sympatii do innosci drugich ludzi. Jak to nazwał, to naprawdę było mu lżej.

Twoje objawy nie maja zwiazku
  • Odpowiedz
@JanTadeusz: mam autyzm 2 stopień
Psycholog która mnie badała mówiła właśnie o też dzieciecym PTSD
Ten w-f to tylko jest 1% tego
Chciałem w skrócie opowiedzieć może właśnie on ma PTSD dziecięcy
Mam też inne wspomnienia dużo dużo gorsze i nie wiem czy mógłbym w stanie o tym napisać bo bys się przeraził
  • Odpowiedz
@trinty: wiesz on nie brzmi jakby mial. a diagnozowales sie w kierunku ADHD?

Co to jest autyzm 2giego stopnia? Nie jestem diagnosta i nie jest to moje pole dzialania. Ja jestem skromnym terapeuta CBT.
  • Odpowiedz
Mam też inne wspomnienia dużo dużo gorsze i nie wiem czy mógłbym w stanie o tym napisać bo bys się przeraził


@trinty: nie pisz, oczywiscie cie rozumiem, tym bardziej nie pisz na tym portalu dla chorych ludzi. ale to sugeruje ze masz raczej PTSD i to jest twoj glowny problem i obszar pracy.
  • Odpowiedz
@JanTadeusz: ale ja w młodości to byłem powolny mało się ruszałem
Raczej anty ADHD na lekcjach byłem bardzo spokojny nigdy nikomu nie przeszkadzałem

Do co autyzmu to Całościowe zaburzenie rozwoju
  • Odpowiedz
@JanTadeusz: potrzeba stymulacji to chodzi o destrukcje?
O ile sobie przypominam..
To w ogóle sobie nie przypominam jestem za stary aby to pamiętać
Moja matka przed badaniem musiała opowiedzieć o tym jak spędzałem czas będąc małym
W wywiadzie
gdyby było ADHD to bym o tym wiedział
Ale będąc już starszym dzieckiem to pamiętam że nie lubiłem niczego niszczyć
  • Odpowiedz