Wpis z mikrobloga

Mam Kross B3 2012. Od kilku dni w siadając na siodelku słyszałem takie dziwne "pykanie" w ramie. Tak samo się działo opierając się o siodło. Znikało na trochę przy odkręcenie zacisku i delikatnym podniesieniu siodełka, ale po jakimś czasie problem wracał. Dziś odkręciłem zacisk i widać jakby lekkie pęknięcie ramy. Da się to jakoś zespawać w #warszawa
#rower #kross
Pepe_Roni - Mam Kross B3 2012. Od kilku dni w siadając na siodelku słyszałem takie dz...

źródło: PSX_20240818_175338

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pepe_Roni ja bym nie ryzykował, to nie jest małe pęknięcie tylko to wygląda jakby miało się rozpaść na kawałki

pomyśl o swoich tętnicach udowych i odbycie jakby to miało pęknąć gdzieś przy zjeździe z górki itp.

nieraz producent daje dożywotnia gwarancję na ramę podaj nr seryjny i napisz maila
  • Odpowiedz
@Pepe_Roni: 1. sprawdź czy nie masz może dożywotniej gwarancji na ramę, ja miałem a nawet o tym nie wiedziałem XD
2. rok temu miałem bardzo podobne pęknięcie, naprawiałem to właśnie w Warszawie, w Endemit Pracownia na Zabranieckiej. Wyszło dosyć drogo, ale solidnie, serwisanci bardzo zaangażowani i wydaje się ogarnięci, przejechałem z naprawioną ramą prawie 10 000km i jest ok (trochę lakier schodzi z tego miejsca spawanego, ale najważniejsze że trzyma
  • Odpowiedz
@Pepe_Roni: No właśnie na pamiętam ile dokładnie, mieli później dosłać na maila jakąś fakturę z kosztorysem, ale nie wysłali ¯\(ツ)/¯ Oprócz samego spawania prosiłem jeszcze o dodatkowe wzmocnienia, bonusowe zabezpieczenie całego roweru przed rdzą i przy okazji robili serwis ogólny roweru. Całość wyszło chyba ~600zł, coś mi świta że sama rama bodajże 380zł, ale to tak trochę z dupy cyferki, bo nie pamiętam już szczegółów.
  • Odpowiedz
  • 0
@SnikerS89: no to jeszcze nie taka straszna cena za spawanie samej ramy ale i tak jest to już jakąś kwota przy 12 letnim rowerze i może lepiej te 400 zl dodać do zakupu nowego?
  • Odpowiedz