Wpis z mikrobloga

Część mnie chciałaby żyć w innych czasach gdzie mógłbym być jakimś wojownikiem z mieczem, toczyć udział w bitwach, odcinać wrogom głowy, a potem pić z kielicha ich krew i cieszyć się powszechną chwałą (mam wśród przodków nieco szlachty więc nie musiałbym skończyć jako chłop). Jest to oczywiście tylko fantazja, ale wpisuje się ludzką, nietzscheańską wolę mocy i chęci jej potwierdzenia. Dlatego myślę, że prawie każdy skrycie miewa podobne fantazje i stąd popularność gier gdzie wcielamy się w jakiś żołnierzy czy wojowników. Pragniemy wyrwać się z rutyny nowoczesnego, codziennej egzystencji by zasmakować takiego życia jakie mieli dawni herosi, a fikcja jest dla nas substytutem. Cywilizacja ze swoimi normami oczywiście skutecznie hamuje nasze bardziej wojownicze i brutalne instynkty, ale to nie znaczy, że ich nie mamy.

#revoltagainsthemodernworld #przemyslenia #przegryw
Al-3_x - Część mnie chciałaby żyć w innych czasach gdzie mógłbym być jakimś wojowniki...

źródło: ddqdwq

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Al-3_x: Na worku polecałbym zacząć ćwiczyć dopiero jak już nauczysz się prawidłowo technicznie wyprowadzać ciosy żeby nie wkuć sobie złych nawyków.
  • Odpowiedz