Wpis z mikrobloga

Koszt budowy kolei dużych prędkości w Polsce jest szacowany na około 80 mld zł, ale już dziś można założyć, że w rzeczywistości będzie znacznie drożej. Bo nigdzie w Europie nie udało się dotrzymać planowanego kosztu tego typu inwestycji i średnio jest on o jedną czwartą większy niż zakładany.

Gdybyśmy tylko mogli gdzieś znaleźć te 80mld ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koleje #transport
Czoso - Koszt budowy kolei dużych prędkości w Polsce jest szacowany na około 80 mld z...

źródło: 70mld

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Myślisz o pieniądzach w złych kategoriach. W kategoriach swojego pustego konta. Finanse takiego nieuka jak ty nie mają nic wspólnego z pieniędzmi budżetu państwa. Nie masz pojęcia o budżecie, nie masz pojęcia o finansowaniu. Ty nie masz o niczym pojęcia i mi tutaj bajdurzysz jakieś jałowe bez treści pierdy a na końcu mnie obrażasz. Od takiego bęcwała przyjmę to jako komplement.


@MirekStarowykopowy:

No zobacz i inne europejskie kraje też nie mają pojecia mając mniejsze nakłądy na socjal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja się nie znam,
  • Odpowiedz
@Czoso: dotacje do dzieci 70mld ale za to dzieci się rodzi najmniej w historii ale dobry biznes…właśnie info chodzi żebyśmy byli biedni i bez dzieci
  • Odpowiedz
No zobacz i inne europejskie kraje też nie mają pojecia mając mniejsze nakłądy na socjal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja się nie znam, wszyscy politycy europejscy się nie znają.


Zna się tylko PiS, Orban i Ty. Nie zapaliłą ci się jeszcze lampka w głowie?


Chcesz statystyki eurostatu
MirekStarowykopowy - >No zobacz i inne europejskie kraje też nie mają pojecia mając m...

źródło: GVJAEcrWwAAbla-

Pobierz
  • Odpowiedz
inflacja to akurat fundusz covidowy i wpompowanie dodatkowego rocznego PKB w rynek. Milion sekund to 12 dni. Miliard sekund to 32 lata. Sam fundusz covidowy to 190 mld. PFR 70 mld.


@Gluptaki: I super. Wolałbyś bezrobocie i ujemny wzrost jak rozumiem? To odpowiadało tylko za część inflacji.
  • Odpowiedz
@Czoso ależ oczywista oczywistość, ja nie zamierzam kwestionować budowy kolei natomiast zrównywanie nominalnego kosztu programów redystrybucji z inwestycjami nie jest take proste bo jak napisałem powyżej faktyczny koszt redystrybucji (oprocz aspektu moralnego w spoleczenstwie) to koszt administracji
  • Odpowiedz
@Czoso: Rozumowanie ekonomii na poziomie korwinisty. Gdzieś w tym światłym porównaniu zabrakło informacji, że 99% tego ''zasiłku'' idzie na konsumpcję i pompuje gospodarkę. Co za tym idzie 1/4 zasiłku wraca do państwa pod postacią VAT-u.
  • Odpowiedz
Gdybyśmy tylko mogli gdzieś znaleźć te 80mld ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Czoso: uuu tyle to ciężko będzie, jeszcze deweloperzy czekają na uruchomienie kredytu 0 procent i dopłaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Prawdopodobnie w następnych latach 800 czy 1000 + nie pozwolił doścignąć gospodarki Niemiec.


@PiccoloColo: dokładnie tak, Niemcy nie rozpieperzaja pieniędzy na lewo i prawo, tam nie ma żadnych kindergeldów, tylko u nas wymyślajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Najpierw 500 + sprawiło, że inflacja zjadła portfele Polaków


@PiccoloColo: taa, we wszechświecie równoległym. 500+ weszło w 2016, a inflację w regionie #!$%@?ło w 2021-2022 i też w krajach w których nie wprowadzono 500+.
  • Odpowiedz
  • 0
Gdybyśmy tylko mogli gdzieś znaleźć te 80mld ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Czoso: W praktyce zlikwidowaliby te 800+ a pieniądze rzucili na góników, rolników i emerytów. Z dwojga złego już wolę ten populizm dziecięcy. Politycy oraz co ważniejsze zidiociali wyborcy nie są zdolni do jakiegokolwiek myślenia przyszłościowego. Ważne by się nażreć tu i teraz.
  • Odpowiedz
  • 0
Najpierw 500 + sprawiło, że inflacja zjadła portfele Polaków,


@PiccoloColo: 500+ jest od 2016 roku i inflacja była okej. Inflację wytworzyło wpompowanie miliardów na tarcze antycovidowe, niskie stopy i wpompowanie w rynek miliardów z kredytów hipotecznych.
  • Odpowiedz