Wpis z mikrobloga

Mirki, może poradzicie co robić. Moja dziewczyna została oszukana przez Ukrainców na stronie typu forex. Schemat działania był następujący:
1. znalazła jakąś reklamę na FB z Omeną Mensah, mówiącą, że można szybko zarobić
2. zarejestrowała się w serwisie a la forex
3. zmanipulowali ją do wykonania przelewu 200 EUR na konto w PL
4. przyznała mi się, co zrobiła, zanim do tego usiadłem, domena już zniknęła stonexconsultinggroup.com / net / info
5. poprosiła ich o zwrot pieniędzy :D
6. nakłonili ją do podłączenia się do jej komputera AnyDeskiem !!!!!!!!
6. prawdodpobnie odpalali jakieś skrypty, bo mówiła, że ekran migał, była chyba zalogowana na konto bankowe (zapasowe)
7. niestety o wszystkim dowiedziałem się po czasie, pieniądze uważam za zmarnowane i nie do odzyskania

Uwaga! Dzisiaj oszuści się odezwali, że "zwrot" został cofnięty i w poniedziałek po raz kolejny będą chcieli podłączać się pod komputer mojej dziewczyny :) prawdopodbnie dlatego, że od razu jak usłyszałem, że buszowali po jej komputerze, szybko kazałem pozmieniać wszystkie hasła. Co jeszcze mogli zrobić przez AnyDesk?

P.S. Możecie się zastanawiać, kto jest tak naiwny, żeby wpaść w taką pułapkę. Niestety moja dziewczyna miała 2 miesiące temu poważny uraz głowy i dochodzi do siebie (ledwo przeżyła) - sygnał dla mnie, żeby być bardziej uważnym. Niestety :(
Będę wdzięczny za pomoc, czy da się z tym coś zrobić. Zgłaszać na policję?
#pomoc #policja #oszukujo #zlodzieje #scam #oszustwo #pieniadze #manipulacja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SadWimp: Lepiej jej pokaż inne metody oszustw, bo jest tego trochę. Taki kanał np: jest
Poszukiwacze Okazji

Włamania na konto Messengera są ostatnio popularne u moich znajomych. Ktoś chce na szybko blika.
  • Odpowiedz
  • 0
@pyszniarz: aj tam nie wiesz co mówisz nawet - nikomu nie życzę, żeby się o tym przekonał jak wyglądają urazy głowy. Pewnie jak tak piszesz do do grona mądrych też nie należysz ;) Miesiąc temu mnie nie poznawała i nie pamiętała jak się nazywa
  • Odpowiedz
@SadWimp: no to mądrze że nikt jej nie pilnował - i kto tu jest mądry? ( ͡º ͜ʖ͡º)
ale rozumiesz że to nie jest wina dziewczyny tylko wasza bo nie byliście na tyle rozgarnięci żeby jej pomóc po wypadku? ( ͡° ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@pyszniarz tak tak pouczaj mnie jak się pomaga ludziom po wypadkach. Obyś nie miał okazji się wykazać w swoim życiu swoimi mądrościami i żeby twoich zdolności życie ci nie zweryfikowało
  • Odpowiedz
  • 0
@pyszniarz jasne za 200 euro wyrzucę ja z domu a sobie zadam pokutę. człowieku zastanawiam się czy to zgłaszać gdzieś czy to olać. Bardziej chodzi mi żeby może innych osób nie oszukali, tutaj mleko się już rozlało. Nic wielkiego się nie stało. Jakoś przełkniemy 200 euro :DD może byś coś sensownego doradził niż wyrażał opinie o życiu innych - chyba to nie post na temat opieki ? Z Twoich postów wnioskuję
  • Odpowiedz