Wpis z mikrobloga

Czy #revolut będzie odpowiedni jako krótkoterminowe (ok. rok/dwa lata) konto oszczędnościowe?

Zazwyczaj korzystałem z niego tylko w celu realizacji płatności internetowych (karty jednorazowe), ale myślę teraz nad odkładaniem tam co miesiąc po dajmy 500-1000zł, tak aby mieć tę kasę zabezpieczoną gdzieś "daleko" poza moim głównym i jedynym kontem bankowym (PKO)
Czy może do tego celu lepiej i bezpieczniej będzie założyć konto w jakimś innym "normalnym" banku? tylko też jakim? (myślałem nad ING Mobi 18-26 bez karty)
#oszczedzanie #finanse #banki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DinapeS: toyota bank polecam, konto oszczędnościowe indeksowane wibor3m (obecnie 5.85% w skali roku) do 400k pl. Kapitalizacja odsetek co miesiąc, jedyny koszt to 30zl miesięcznie zwracane w następnym miesiącu jak nie zrobisz na koncie ruchu out (wypłaty). Inne konta oszczędnościowe mogą się schować ze swoimi śmiesznymi limitami na nowe środki, odsetkami przez pierwsze 3 miesiące i innymi śmiesznymi zapisami aby klient realnie po jakimś czasie miał super oprocentowanie na poziomie
  • Odpowiedz