Wpis z mikrobloga

@AmerykanskiRewolwerowiec: 3 takie mieszkania ale płącisz to w ciągu 30 lat. W dodatku 3 pod warunkiem, że stopy utrzymają się na obecnym poziomie, a gospodarka klęka i już powoli słychać o obniżkach (osobiście w jakieś sensowne obniżki wątpię dopóki rpp jest obstawiona przez pis a rządzi po). Nie oszukujmy się, każdy kto wziął kredyt 10 lat temu jest dzisiaj wygrywem. Nie oznacza to, że w przyszłości też tak będzie ale
  • Odpowiedz
@FocentDiutt: Twoja wizja jest utopijna xD Zgadzam się z tym że to jest dylemat więźnia, ale walczysz z wiatrakami. To że zakażesz kredytu hipotecznego w Polsce nie zmieni nic, poza tym, że ceny spadną a wejdą tu zagraniczne fundy skuszone stopą zwrotu bo one kredyt w swoich krajach dostaną. Trzeba by ogólnoświatowej rewolucji żeby zakazać kredytu i to na prawdę zbliżonej do komunizmu
  • Odpowiedz
@DeoLawson no wiadomo jak ktoś kupił na początku "złotego wieku" to w 10nlat spłacił. A teraz popatrz na zachód i jak zaczyna leci na ryj, a dla odmiany polska powtarza wszystkie decyzje jakie tam zrobili pomimo tego że znane są błędy w tych decyzjach. I co, jakieś poprawki wdrażamy? No i jesteśmy wyrobnikiem zachody, a ty znasz jakieś polskie firmy co są znane na świecie? No tak średnio. Cały wzrost mieliśmy
  • Odpowiedz
@sernik_siostry_eutanazji: Może być też znacznie mniej. @srgs Z tym że na zachodzie nasycenie mieszkaniami jest przeważnie dużo większe, a w Polsce wciąż jesteśmy w fazie postępującej urbanizacji. Do tego dochodzą wymogi unijne dot. Energooszczędności które zwiększają ceny budowy, pensje są rosnące bo mamy degresywne opodatkowanie, wbrew pozorom migrantów też jest sporo. Imo przestrzeni do spadków jest mniej niż na zachodzie, moja intuicja mówi że spadki będą ale nieznaczne, zresztą
  • Odpowiedz
@DeoLawson płacą Ci za to?:)
Oczywiście, że będzie więcej. Siła nabywcza maleje, inflacja rośnie. Do tego unia zażyna gospodarkę różnymi zielonymi pomysłami a Ty sugerujesz, że mimo wszystko jakimś cudem zrobi się lepiej i za 10 lat przeciętny Polak będzie kupował mieszkania jedno po drugim.
Propagandowo poziom ruskich troli, serio.
  • Odpowiedz
@sernik_siostry_eutanazji: Nikt mi nie płaci, a szkoda XD Ja napisałem, że może być wyżej, a może być niżej, historycznie bywało znacznie niżej jak i znacznie wyżej, przy czym na przestrzeni wielu wielu lat w gospodarkach światowych trend jest malejący, a ty twierdzisz jednoznacznie że stopy wzrosną.
  • Odpowiedz
@DeoLawson ale to nie chodzi o sam wzrost stóp. Jest masa innych czynników ma wpływ.
To co chce powiedzieć to, że wg jest ekstremalnie mało prawdopodobne, żeby przeciętnego Polaka było średnio stać na kupno większej ilości mieszkań niz teraz.
Ekstremalnie mało prawdopodobne to eufemizm.

Tak, kredyt ma swoje zalety, ale nie w formie która jest oferowana w Polsce.
  • Odpowiedz