Wpis z mikrobloga

#ukraina
(Jeżeli informacje się potwierdzą)
To teraz tak ruskie trolle. Macie tutaj funkcje f(x). Dla putina i jego śmiesznej armii zdefiniujmy sobie pogłoski takie, że Korenevo oznaczone czerwonym okręgiem jest zajmowane przez armię ukraińską.
Co to znaczy dla putina? Odcięcie ważnej drogi zaopatrzeniowej i osłabienie rosyjskiego natarcia.

Kolejnym i ostatnim etapem w tym rejonie będzie przejęcie Głuszkowa (błękitny okrąg) i odcięcie ważnej drogi, która wychodzi z miasta na północ. (zielona linia)
Jaki jest szkopuł jak odetniemy tą drogę?
Cały obszar zaznaczony strzałkami jest z marszu przejmowany przez ZSU, ponieważ jedyna droga zaopatrzenia została odcięta, a koledzy z ukrainy obsadzą się po południowej stronie rzeki, której rosjanie już nie sforsują. Zresztą pewnie połączą się z armią od zachodu, od miasta Tyotkino.

Inspirowałem się analizą Globalna Gra. Polecam gościa.
Gusmag - #ukraina 
(Jeżeli informacje się potwierdzą)
To teraz tak ruskie trolle. Mac...

źródło: mapa

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gusmag: Osobiście myślałem, że Ukraińcy uderzą jednak odwrotnie - na południowy-wschód, żeby z dwóch stron (od północy i zachodu) nacierać na obwód biełgorodzki i wykopać Rosjan z północy obwodu charkowskiego, albo i zagrozić Biełgorodowi, bo nie ukrywajmy - zajęcie miasta obwodowego to byłoby coś (Biełgorod jest pod samoą granicą, a do Kurska jeszcze 100 km) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pomorski_Wilk: @Gusmag

mogą być w grze obie opcje - Głuszkowo żeby zabezpieczyć istniejący wyłom, a potem wschód i uderzenie z Charkowa celem opanowania tamtej części granicy.

Optymalnie byłoby, gdyby Ukraina po prostu zajęła pozycje po rosyjskiej stronie granicy na najbliższych, dobrych do obrony rubieżach i po prostu bombiła co tam podjedzie.
  • Odpowiedz
@Gusmag: od dłuższego czasu przyglądałem się temu rejonowi na mapsach i się zastanawiałem czy odbiją w tamtym kierunku. Całkiem duża rzeka z jednym mostem wygląda bardzo fajnie na odcięcie tak dużego obszaru.
Patrząc jednak realistycznie to zdobycie Koreneva będzie niezłym rezultatem. Kierunek Biełgorod to już fantastyka. Niestety większe siły są potrzebne w Donbasie
  • Odpowiedz
@Pomorski_Wilk: Ukraina raczej nie chce zdobywać żadnego miasta obwodowego, bo walki o tak duże miasta są niezwykle krwawe i wyniszczające dla każdej ze stron, a Ukraina też nie ma nieskończonych zasobów.
  • Odpowiedz