Wpis z mikrobloga

Mirki chciałem przyjanuszować i kupiłem sobie moje ulubione liquidy na allegro. Jak się później okazało są to podróbki, a że trochę tego kupiłem, to mi gula skacze. Póki co napisałem maila do sprzedającego w którym poradziłem mu żeby dobrze się zastanowił co z tym fantem zrobimy i czekam na odp. Do tego zrobiłem screena aukcji, oraz zdjęcia podrobionego vs oryginalnego produktu. Mój cel to zwrot całej sumy (produkt + przesyłka), a jak chce to podrabiane gówno z powrotem, to niech się wykosztuje na przesyłkę sam, bo niby czemu miałbym tracić pieniądze przez jakiegoś oszusta? #prawo #poradyprawne #prawogospodarcze #januszebiznesu #allegro #oszukujo Proszę o jakieś porady, co napisać, czym postraszyć. Z góry dziękuję :)
  • 10
@charles-gregoire: jeśli facet nie chce ugodowo tego załatwić, to napisz mu coś takiego np.:

"Witam,

otrzymałem dzisiaj X z niniejszej aukcji: http://allegro.pl/..

Niestety X jest produktem nieoryginalnym (podróbką) i tym samym jest niezgodny z umową. [Uzasadnienie, dlaczego sądzisz, że to podróbka – np. różnice w wyglądzie w porównaniu z oryginałem]

Tym samym, na podstawie art. 556 § 1 k.c. w zw. z art. 560 § 1 k.c. (rękojmia za wady fizyczne),
@grafi: ok, póki co brak odzewu, wysłałem zmodyfikowaną treść podaną przez @mudkipz, załączyłem zdjęcia z porównaniem do oryginałów. Jak go to nie ruszy to poproszę teścia żeby wysłał pismo z kancelarii :) Nie zamierzam popuścić ani grosza oszustowi.
@mudkipz: @grafi: Dostałem odpowiedź następującej treści: "witam

jak produkty do nas dotra wraz z rachunkiem/proze o wysanie listem polecony ekonomicznym/tylk9 za taki zwrocimy pieniadze ma Pan podane w stronie o nas

jesli to wszystko do nas dotrze zwrocimy pienadze

pozdrawiam" Teraz kwestia taka że jak im wyślę to pozbywam się dowodów, a kasy mogę nie zobaczyć, czy się mylę? @mudkipz, co radzisz? :)