Wpis z mikrobloga

Siema, mam pytanie. Pewnie z wielu z Was zmieniało radio w swoim samochodzie na jakieś z Androidem. Mam Fiata Crome2008 w którym miałem nawigacje Connect nav+. Wymieniłem na chińską jednostkę QF001. Radio ogólnie spoko, ale brakuje mi sterowania z kierownicy, dokupiłem moduł CTSFA005.2 ale za cholerę nie mogę zmusić radia do rozpoznawania przycisków. Ciężko znaleźć informacje odnośnie połączenia. Przelutowałem orginalne ISO pod chińską wtyczkę, wszystko Bangla oprócz CAN. Podpinałem wyjście modułu pod SWC1i2 pod CAN RX oraz TX i też cisza. Gdy podepnę CAN z ISO bezpośrednio do radia do SWC to otrzymuje jakieś losowe ramki, ale nie da się nauczyć przycisków. Pozdro
#can #elektronikadiy #motoryzacja #fiat
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@azamat: kilku moich kumpli zmienilo radia na te z andoidem, mialy byc super cudowne bo procesor wielordzeniowy, kilka GB ramu, itp. oni sa zadowoleni bo musza byc zadowoleni jak zaplacili za to, ale dla mnie to totalna porazka. to jest tani chinski tablet w obudowie radia. zacina sie, jakosc dzwieku to dramat, radio szumi jak przejezdzasz obok stacji trafo, carplay/androidauto zawiesza sie i resetuje. dla mnie to syf i szkoda
  • Odpowiedz
  • 1
@azamat: nie masz tam gdzieś w tym radiu ustawień CAN?
Wiem, że np. w 500 trzeba w takim wypadku ustawić jakiegoś Jeepa i wtedy wszystko hula.
  • Odpowiedz
@azamat:
Ja ze trzy lata temu kupiłem jednostkę dedykowaną do modelu - w tym przypadku Fiat Qubo z 2015 roku, model z blue&me. Adapter CAN był osobno a w systemie była predefiniowana apka do tego i może nie działa 100% idealnie - bo nie obsługuje poleceń głosowych a co za tym idzie dedykowanego do tego przycisku ale tak poza tym, to pokazuje na wyświetlaczu nawet jak są otwarte jakieś drzwi.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@bidzej: mam takie ustawienia. Tam jest wielu producentów CANBOX, mojego czyli Connects2 nie ma, możliwe że inny też by poszedł, ale próbowałem już wielu i myślę że przyczyna jest gdzie indziej.
  • Odpowiedz