Wpis z mikrobloga

Obiecałem sobie, że nie będę się już wdawał w konfederackie symetrystyczne przepychanki. Zwłaszcza, że ostatnie tygodnie są tragiczne dla tej koalicji. Ciężko się kłócić, gdyż sam jestem niezadowolony w jakim kierunku to zmierza. PiS Peło jedno zło, niech im będzie.

Jednakże Krzysztof Pisowski poruszył temat TVP, który mnie striggerował jak żaden inny odcinek Studia Yayo z Mazurkiem.

Pozdrawiam wszystkich mireczków, którzy przez lata udzielali się na tagu #tvpis a także twórcę tagu #tvpiscodzienny Nie pamiętam niestety nicków, ale codziennie o 19:30 siadaliśmy jak do telenoweli i umilaliśmy czas naszymi komentarzami, memami w tej szarej pisowskiej rzeczywistości. Każdy praktycznie rozpoczynał od etapu złości, niedowierzania w jakim kierunku prowadzi nas PiS. Po kilku wydaniach wiadomości człowiekowi po prostu pozostawała dobra zabawa, ubaw z tej tępej propagandy. Byliśmy ciekawi jakie granice absurdu zostaną jeszcze przekroczone, oh a były przekraczane praktycznie z każdym wydaniem. Od pasków grozy, po reportaże o grzybiarzach, które były pretekstem do nawalankali w PO, po slynnego projektanta mody, brawo Obajtek, fjur dojczland, czy takie szczyty jak pochwalne patetyczne kompilacje z Andrzejem Dudą kilka dni przed wyborami. Każde wydanie, dosłownie KAŻDE wydanie dostarczało takiego contentu.

Po tych wszystkich latach znoszenia tego ścieku słyszę, że to jest teraz LITERALNIE to samo. Nieeee, to jest zupełnie inna skala. Lata 2015-2023 w polskiej telewizji powinny być opisywane w podręcznikach do historii. To jest naprawdę niepojęte co się wtedy działo. Obecne zarzuty Stanowskiego są słuszne, zawieszenie tego redaktora Panoramy jest niedopuszczalne i powinny zostać wyciągnięte wnioski, ale wysuwanie do tego tezy, że zmierza to dokładnie w tym samym kierunku jest po prostu niesprawiedliwe.

I nie, Kurski nie rozkręcał powoli propagandy jak to mówi Stanowski. Już od 2016 zostały zatrudnione Rachonie, Kłeczki, Kanie i inni pisowcy funkcjonariusze. Praktycznie od początku była kręcona propaganda na całego. Dopiero później, pod koniec I kadencji zostali jeszcze usunięci ludzie nieprzychylni władzy jak Janowski czy Orzech, ale cały pion informacyjny został momentalnie zmieniony, po wygranych wybroach w 2015.

Tak, czasami oglądam obecną tvp info. Straszne nudy w porównaniu z tvpis. Nie będę nikogo przekonywał, że standardy programów publicystycznych mimo tych kilku kompromitacji jak wywiad ze Szczurkiem są na zdecydowanie wyższym poziomie. Przykład chociażby z ostatnich dni - wywiad 1v1 z byłym wicepremierem Jackiem Sasinem. Nie do pomyślenia w tvpis. Gościa z opozycji musiał napieprzać Kłeczek z pomocą polityków PiS, SP i Kukiz. Konfederacji nie bylo, bo się jej nie zapraszało. #polityka #bekazpisu #kanalzero #bekazkonfederacji
eleganckichlopak - Obiecałem sobie, że nie będę się już wdawał w konfederackie symetr...

źródło: temp_file2766193211926230754

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eleganckichlopak: Pokazałeś tylko, że nie potrafisz obejrzeć filmu ze zrozumieniem. Albo w ogóle nie obejrzałeś filmu od Stanowskiego.
Bo gdybyś go widział to byś wiedział, że już w pierwszych minutach mówi, że
"Za czasów PiSu psucie telewizji też było pewnym procesem"
i " Wydaje mi się, że PiS potrzebował trochę czasu żeby rozhulać całą tę propagandę na maksa i żeby zdjąć z własnych głów wszelkie etyczne hamulce"

Tłumacząc Ci te
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak:

No widzisz. PiS potrzebował lat, żeby doprowadzić telewizję do takiego stanu, o którym mówisz. A PO... w zasadzie kilka miesięcy i już zaczynają o---------ć podobne akcje ;)

Ciekawe co będzie w TVP przed kolejnymi wyborami. Bo jeśli PiS to Korea Północna, to boję się, że braknie nam skali do opisywania szamba, które tam będzie się wylewać :D
  • Odpowiedz
a weź podaj jakieś przykłady. To nie powinno być dla Ciebie trudne


@wanghoi:

Przykłady podał Stanowski :) Mało? Mam je powtórzyć, czy dodać coś od siebie?
  • Odpowiedz
@andbatros:

I nie, Kurski nie rozkręcał powoli propagandy jak to mówi Stanowski. Już od 2016 zostały zatrudnione Rachonie, Kłeczki, Kanie i inni pisowcy funkcjonariusze. Praktycznie od początku była kręcona propaganda na całego.
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak racja, mnie najbardziej wkur.... jak przekleństwa Obajtka tłumaczyli przymusem przekleństw, a wyszło że on go nie ma, za co potem przepraszali Towarzystwo Tourettowców.

Nie mówiąc już o wymadrzaniu się Ogórkowej, Ziemkiewicza i innych ,,katolików" którym nie przeszkadzało kłamanie i robienie durni że staruszków.

Niestety wykopowicze nie grzeszą dobrą pamięcią, co pokazali głosując na Dudę w 2015 i czcząc go przed wyborami.
  • Odpowiedz
@Thorrand: Coś ominąłem? Kaczyński jest wymieniany w każdym odcinku wiadomości po kilkanaście razy w złym świetle i powstają tzw. "liczniki kaczyńskiego", żeby zliczać ile razy to nazwisko padnie w wiadomościach?
  • Odpowiedz
@SPRANTKILL:

W połowie 2016 r. nikt nie domalowywał Tuskowi rogów, nikt nie tworzył całego materiału wiadomości o Tusku dioble.

Tak samo po... ilu? 6 miesiącach? Od przejęcia TVP też nikt nie będzie Kaczorowi malował rogów, ani nie będzie tworzyć 30-miniutowego serwisu wiadomości o PiSie.

Wszystko stopniowo :)
  • Odpowiedz
@Thorrand: serio porównujesz edycje artykułu na stronie do tego co odwalało się o 19:30 praktycznie codziennie? przecież to nawet nie jest poziom cenzury serduszka wośpu XD
  • Odpowiedz
A to są przykłady tylko sprzed kilku dni. Ja wiem, że Ty nie zauważyłeś. UMKNĘŁO CI TO, byłeś wtedy zajęty.......... na wykop nie wchodziłeś...... no teraz będziesz udawał, że tego wpisu nie widzisz... :)


Nie widziałeś już pewnie z kilkunastu znalezisk na głównej, w której pokazywano manipulacje w serwisach informacyjnych...... W PRACY WTEDY BYŁEŚ I NIE WIDZIAŁEŚ :(


Wołam tego inteligenta, który zaplusował Twój wpis, bo on też nie widzioł :(


Ojej
Wink - >A to są przykłady tylko sprzed kilku dni. Ja wiem, że Ty nie zauważyłeś. UMKN...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bujak:

TVP ma pół roku telewizję pod sobą. PiS miał 8 lat. Wydaję mi się, że w takim tempie jeszcze będziemy wspominać TVPIS jako rzetelną telewizję :)

Poza tym, edycja artykułów to jeden z kilku argumentów... Z K---A TYGODNIA jaki w TVP miał
  • Odpowiedz
@Thorrand: W sumie nawet w artykuł wszedłem. Dalej masz w nim to:

Więc przynajmniej jeden argument masz zbity już w tym momencie. Reszty, tj. filmiku Stanowskiego nie tykam, bo nie lubię takich kanałów oglądać. Mam jednak nadzieje, ze ktoś się pochyli nad tym.

A co
Wink - @Thorrand: W sumie nawet w artykuł wszedłem. Dalej masz w nim to: 

Więc przyn...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz