Wpis z mikrobloga

Minął 54. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 wypadków śmiertelnych w których zginęło 7 osób.

259 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
281 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
35 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 294 wypadkach zginęło w sumie 316 osób.

W poprzednim roku statystyki po 54. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
6 wypadków / 7 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby - Link do wpisu.
305 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
338 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
291 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
16.152 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

74 wypadki drogowe w ciągu ostatniej doby co daje
3.812 wypadków drogowych od początku wakacji

83 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
4.370 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
1 utonięcie w ciągu ostatniej doby
136 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 54. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 wyp...

źródło: 1-433025-4

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ja jestem w szoku, że wykopki nie przysrały się do lewego pasa przy wolnym prawym


@gomjeden: no ale co by nie gadać to akurat to by go pewnie uratowało. Miałby więcej czasu na reakcję, zwiększyłby się kąt i zauważyłby pieszą a przede wszystkim w nią by nie wjechał a jeżeli już to na pewno nie wjechałby w przystanek. No ale i tak jest dzbanem.
  • Odpowiedz
@Salido: a umiesz lub może ktos by nalozyl na siebie mape z zeszłego roku z mapa z tego roku?

Myslę, że ciekawe byłoby zobaczenie, czy jest tutaj jakaś spójność, czy to w sumie randmowe.

Bo np. Mazury, skąd pochodzę, to prawie że biała plama, co jest dla mnie mega ciekawe z tego względu, że wiem jak kręta są tam drogi w lesi itd..
  • Odpowiedz
Zamiast stękać na wykopie po prostu naucz się jeździć nie tyle poprawnie co po prostu jak człowiek z rozumem i godnością.


@Krupier: "rozum" tak jak ta piesza?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wiadomo, jego wina, pieszy musi być czujny jak komandos na akcji


@RazorOfOccam666: Nie #!$%@?, najlepiej niech się zachowuje, jak święta krowa. Od kierujących pojazdami wymaga się ogarniania co się dzieje z pojazdem, co się dzieje na przeciwległym pasie, co się dzieje na poboczu, czy chodniku. Musi mieć oczy dookoła głowy, a i tak pierdylion różnych rzeczy może go na ułamek sekundy zdekoncentrować. Ułamek, w którym piesza lebieda akurat wlezie z
  • Odpowiedz
Natomiast jakie wymagania ma pieszy? Upewnić się, że przejdzie bezpiecznie przez drogę, a i tak jest to dla was wyzwaniem jak widać, bo wy #!$%@? macie zakodowane w pustych łbach, że macie pierwszeństwo i jakieś dwie tony stali nie mają prawa w was wjechać


@rolnik_wykopowy: każdy może być pieszym, ale nie każdy może być kierowcą. Dlatego od kierowców wymaga się więcej. Zwłaszcza, że "dosiadają" śmiertelnego niebezpieczeństwa dla niechronionych uczestników ruchu.
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: chlip chlip źli piesi prześladujo kierowców xDDD o #!$%@? złoty ale się żałośnie zesrałeś Wielki Kierowco xD z opisu brzmi jakbyś myśliwiec pilotował a nie kręcił kółkiem.

A tak serio, jak cię przerasta fakt, że na drodze są inni uczestnicy ruchu to oddaj prawko i poruszaj się hulajnogą, bo widzę że sobie nie radzisz psychiczne z jazdą samochodem i wymaganiami, która ta czynność sprawia. Szkoda, że badania psychologiczne kierowców
  • Odpowiedz
@Salido: Mając taką metrykę, myślę, że warto by zacząć ekperymentować i np. postawić we dwóch województwach mnóstwo fotoradarów. Tylko wtedy trzeba by faktycznie coś zrobić, a po co, skoro można po prostu zwiększyć mandaty i pora na csa, bo pinionszki lecom.
  • Odpowiedz
@RazorOfOccam666 zesrales to się teraz ty koncertowo. Chłop próbuje wytłumaczyć że zasada ograniczonego zaufania obowiązuje dwie strony jeżeli ktoś szanuje życie swoje. Równie dobrze kierowca może zasłabnąć, dostać udaru, blokady hamulca, cokolwiek na co nie ma wpływu. I te badania psychologiczne wówczas możesz sobie wsadzić głęboko w d. Tutaj gość zapitalal zdrowo ponad normę i 100% jego winy. Ale są sytuacje gdy jako pieszy masz przed sobą wariata drogowego i giniesz
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy

Natomiast jakie wymagania ma pieszy? Upewnić się, że przejdzie bezpiecznie przez drogę, a i tak jest to dla was wyzwaniem jak widać, bo wy #!$%@? macie zakodowane w pustych łbach, że macie pierwszeństwo i jakieś dwie tony stali nie mają prawa w was wjechać.


Powiedz mi ekspercie, jeśli ten pieszy byłby niewidomy to w jaki sposób ma się zastosować do twoich genialnych rad?
  • Odpowiedz
no jak dla Cb 100 na takiej drodze to szybko, to nie mam pytań.

Ty rozumiem jedziesz takim dwupasem 50? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@derigen90: obyś #!$%@? zdechł potencjalny morderco
  • Odpowiedz
@SpinOff

@Krupier Tu nie trzeba nawet niewidomej osoby. Wystarczy osoba starsza, niepełnosprawna, albo dziecko.


Mi tego mówić nie trzeba, ale weź to wytłumacz wszystkim zwalajacym choćby cześć winy na pieszego.
  • Odpowiedz