Wpis z mikrobloga

  • 1
@deiceberg to po grzyba idziesz na terapię? Ja przykładowo z podobnym podejściem nie pójdę bo już wolę się męczyć niż słuchać rad cwaniarstwa.
  • Odpowiedz
@deiceberg: Według mnie, terapia jest dla normików. Jeżeli masz słabe geny, niski wzrost, jesteś brzydki (nie mylić z zaniedbaniem), to lepiej umówić się na operacje plastyczną niż terapię - nie zmieni ona stanu faktycznego, nadal będziesz tak samo wyglądać, tylko nie będzie się tym tak przejmować. ALE reszta społeczeństwa nadal będzie tobą pogardzać.
  • Odpowiedz
@deiceberg filozofia od dawna zajmuje się tym problemem nazywając Twoje podejście determinizmem. W kontrze do tego światopoglądu stoją indeterminiści. I również mam tendencję do stawiania na ten pierwszy pogląd, tak takie myślenie totalnie związuje ręce. Terapia terapią, ale nawet ze swojego otoczenia znam osoby, które nie wygrały na loterii genetycznej. Niskie, niezbyt urodziwe, biedne. Ale nie miały konta na wykopie i nie wiedziały że to szach mat i koniec, i bardzo
  • Odpowiedz
@deiceberg: tak 50% to przypadek, areszta jest w Twoich rękach, zamiast się użalać na portalu z obrazkami możesz się za siebie wziąć póki nie jest za późno (patrz nie jesteś za stare na cokolwiek)
  • Odpowiedz
  • 1
@deiceberg ja byłem w terapii kilka lat. Co prawda, żaden terapeuta ani terapeutka nie miała na imię Juleczka i może dlatego było warto. Zmiany, które wprowadziłem dają mi lepsze życie. Poznałem tam też wielu ludzi, którzy uwierz mi, mieli starsze trudne życi i teraz widzę ich zadowolonych z tego jak żyją.
  • Odpowiedz
@deiceberg:

i słyszysz od Juleczek po psychologii ze "jesteś kowalem swojego losu"


żeby to było tylko to, ale to cały kapitalistyczny system próbuje ludziom to wmówić że wszystko zależy od nich samych aby nie pozwolić ludziom na organizowanie się i kolektywizm bo to daje siłę polityczną
  • Odpowiedz
"jesteś kowalem swojego losu"


@deiceberg: bo jesteś, pytanie tylko na ile maksymalnie możesz odmienić swoje życie i czym musisz zaryzykować? Powalone to jest bo jak przegrasz to skończysz z długami.
  • Odpowiedz
  • 0
@rbk17 skończysz z długami bo będziesz brał prysznic i mył zęby codziennie?
Za robienie pompek mandatów nie dają.

Piekła nie ma, lepiej zrobić i prosić o wybaczenie, niż prosić o zgodę.
Lepiej zrobić i żałować, niż żałować że się nie zrobiło.

Min-maxing jest najlepszym co można zrobić z swoim życiem
  • Odpowiedz