Wpis z mikrobloga

Bracia zasiłkowcy i renciarze ze świętego tagu #neet , dzisiaj doszła mnie wesoła nowina w mym pełnym niepowodzeń i wegetacji życiu.

Odebrałem decyzję z komisji lekarskiej o przyznaniu Znacznego stopnia niepełnosprawności dla matki. Czy w tym wypadku oprócz zasiłku pielęgnacyjnego mogę starać się o opiekuna?

#przegryw #wygryw #przegrywpo30tce #niepelnosprawnosc #renta #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Barachloop: wprawdzie jestem tylko pospolitym neetem-pasożytem i nie mam renty, ani nie biorę żadnego zasiłku, ale odpowiadając na Twoje pytanie, to z tego, co wiem, to tak. Ze względu na to, że nie mam ubezpieczenia, a jednocześnie jestem przewlekle chory na coś, czego nie powinno się zostawiać bez kontroli, to podpowiadała mamie kiedyś taki myk osoba pracująca na państwowym. Wymaganiem był jednak właśnie znaczny stopień niepełnosprawności dla rodzica. Wówczas miałbym
  • Odpowiedz
  • 1
@soyunmago: ja też składałem do komisji dwa lata temu i przyznawali umiarkowany, odwoływałem się i nie zmieniali decyzji. W tym roku postanowiłem ponownie złożyć składając dodatkowe dokumenty i się udało. Pójdę do MOPS i się zapytam, bo ona kiedyś sama proponowała o staranie się o opiekuna.
  • Odpowiedz
@Barachloop: gratuluję dynaminy i dopominania się o swoje poprzez odwołania i ponowne składanie wniosków. Ja na przykład, nawet gdybym miał ku temu podstawy, to bym się nie odważył, pokornie pogodziłbym się z pierwszą decyzją i gniłbym nadal. A jednak, jak widać, czasem warto powalczyć i wyszarpać coś od tych urzędasów. Powodzenia!
  • Odpowiedz