Wpis z mikrobloga

#gielda moje drugie już amatorskie pytanie dzisiaj, mam nadzieję, że mnie nie zabijecie ( ͡° ͜ʖ ͡°), chcąc inwestować co miesiąc w ETF S&P 500 żeby po prostu trzymać przez x-dziesiąt lat aż do emerytury, to widzę, że na XTB mam różne opcje: SPY, IVV, SP5, VUSA i tak dalej, niektóre sa w Euro, niektóre w Funtach a inne w dolarach. Niektóre wypłacają dywidendy niektóre nie. Więc pytanie do ekspertów, zgodnie z powyższym co w sumie dokładnie powinienem kupować żeby se trzymać przez XTB i jakie są różnie, pomiędzy samą walutą czy giełdą? Czytałem, że chyba najlepiej wybrać VUSA lub IUSA? #inwestowanie #akcje #etf
Gaahl75 - #gielda moje drugie już amatorskie pytanie dzisiaj, mam nadzieję, że mnie n...

źródło: Najlepsze-fundusze-ETF-na-akcje-amerykanskie-5-distributing-dostepnosc

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gaahl75: moim zdaniem SXR8 lub VUAA (wersje akumulujące dywidendy, notowane w EUR) prawdopodobnie będą najlepsze do założeń które opisałeś, chyba że chcesz otrzymywać dywidendy to VUSA, ale moim zdaniem nie opłaca się to dla polskich rezydentów ze względów podatkowych
  • Odpowiedz
@Gaahl75: każdy kiedyś zaczynał. Ja w XTB inwestuje w VUAA i (BNP Easy) ESD.PA ten drugi jest fajny pod tym względem że jednostka kosztuje obecnie ok 20 dolców a VUAA jest za ponad 100. Staram się nie kupować jednostek ułamkowych
  • Odpowiedz
@Pat1kos: jak masz 2x po 0,5 to tak jakbyś miał całą. Jedynie wyświetla ją jako osobne pozycję, ale to Ty jesteś właścicielem, a nie xtb, jak w przypadku ułamkowych.
  • Odpowiedz
No właśnie z powodu chęci unikania zakupu ułamkowych akcji. Zobacz przy VUAA i tym syntetyku to w najgorszym przypadku przepadnie 99 lub 20 dolcow. A przy takim ETF za 700 USD może przepaść znacznie więcej. Wiem małe prawdopodobieństwo, ale tak już mam ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@kurde5151: @Pat1kos @broker a jeszcze podpytam - na XTB mam możliwość wyboru VUAA.DE i VUAA.UK, z tego co czytałem w poradnikach które wysłali Panowie @banzi oraz @pwrtwr to tam jest napisane, żeby kupować ETF zarejestrowane w Irlandii, nie Luksemburgu i nie DE, a tutaj w sumie takiego wyboru nie ma. To w ogóle o to chodzi z tymi końcówkami .DE i .UK? Jeżeli nie, to jest
Gaahl75 - @kurde5151: @Pat1kos @broker a jeszcze podpytam - na XTB mam możliwość wybo...

źródło: vuaa

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gaahl75: w XTB .de i .uk to są oznaczenia giełd na których są notowane, a sam ETF jest zarejestrowany w Irlandii, sprawdzisz to wchodząc w szczegóły po numerze ISIN, będzie się zaczynał od IE. Waluta notowania nie ma prawie żadnego znaczenia, jedynie z perspektywy Polski ETF w EUR będzie wygodniejszy gdyż przelewy dolarowe SWIFT mogą wiązać się z opłatą.
  • Odpowiedz
@Gaahl75: Jeżeli robisz zakup z konta PLN to nie ma znaczenia - to jest dokładnie ten sam ETF, jeżeli masz konto walutowe w XTB to kup ten, który będzie zgodny z walutą tego konta.
  • Odpowiedz