Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak przestac sie porownywac? Wyroslem z kompletnej biedy, w domu byla p-----c, ojciec alkoholik itd… z roku na rok jest u mnie coraz lepiej. Aktualnie mam 25lat, zarabiam niecale 10k na reke. Czyli wiecej niz wiekszosc ludzi w kraju, a w moim wieku juz w ogole. Patrzac na to jak zaczynalem, to jest duzy progres. Po czym spotykam sie z moim kolega, ktory studiuje gownokierunek, jezdzi autem za pol miliona i mieszka w mieszkaniu w centrum. Wszystko na wlasnosc, zadne kredyty, bo ma bogatych starych. Ja sie staralem i wypruwalem flaki uczac sie i pracujac, a on jest na starcie juz na 10 razy lepszej pozycji. Strasznie mnie to dobija. Ja wiem, ze kazdy powinien patrzec na siebie, ale i tak ciezko mi o tym myslec.
#zalesie #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Opie zrobiłeś progres od zera do stabilności, co jest ogromnym sukcesem. Jeżeli chodzi o znajomego - nie podbijesz lat zbierania gotówki i inwestycji (choć i tego ci życzę) Jak będziesz miał swoje dzieci równierz będziesz pakować w nie kase bo będziesz chciał żeby miały lepszy start i więcej możliwości - majątek nie pojawia się w miesiąc tylko jest budowany latami
  • Odpowiedz
Jak przestac sie porownywac?


@mirko_anonim: spotkałem w życiu kilku ludzi, którzy byli równie fałszywi, obelżywi i chamscy co bogaci i od tamtej pory już nie próbuję ich uważać za jakiś wzór do naśladowania. Są tacy właśnie dlatego, że dostatecznie duża ilość kasy pozwala im wynająć takiego prawnika, który potrafiłby mnie w----ć do więzienia nawet, pomimo bycia ofiarą, a nie sprawcą. Porównujesz się do ludzi, u których bycie nikczemnym śmieciem jest
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie patrz na swoje sukcesy (ani na siebie i swoją wartość) pod kątem czysto finansowym. Twoim osiągnięciem jest układanie sobie życia po swojemu, budowanie zdrowych relacji, a nie zarabianie więcej niż inni.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: z tą patologią wyniesioną z biedy będziesz jeszcze długo walczyć. Tu po prostu trzeba zacząć szukać wzorców i zamiast tym ludziom zazdrościć trzeba robić by mieć lepiej, ale nie wypruwać sobie żyły. Trzeba podejść obojętnie do tego kto co ma.
Masz problem, który trapi coraz większą rzeszę ludzi. Kraj coraz bogatszy, ludzie bogatsi i byle g---o kończy się depresją.

Trzeba brać na klatę co masz i mieć wyrąbane.
  • Odpowiedz