Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wynajmuję pokój u dziada, który zwie się właścicielem. Jest bardzo nie uczciwy. Podejrzewałem, że pod moją nieobecność może wchodzić mi to do pokoju, więc ustawiłem dyktafon. Mam nagrany dzwięk na dykfatonie jak otwiera drzwi kluczem (zapasowym) i wchodzi do mojego pokoju, jest słyszalny jego głos. Oczywiście wszedł bez mojej zgody, Zastanawiam się, czy jest to naruszenie miru domowego i czy warto się udać z tym na #policja
Czy gra jest warta świeczki? Czy jest to wystarczający dowód na naruszenie miru domowego?

#prawo #nieruchomosci #pytanie #sad



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: ale co w ogóle chcesz uzyskać? Do więzienia go wsadzić i mieszkać za free czy co? Straszyć policją jak nie obniży Ci czynszu? Jak chcesz się wyprowadzić to po prostu wypowiedz/zerwij umowę z winy właściciela i się wyprowadź. A jak chcesz go po prostu dojechać, bo go nie lubisz to pewnie najłatwiej go anonimowo podkablować do urzędu skarbowego, jak jest nieuczciwym dziadem to pewnie nie płaci podatku od wynajmu.
  • Odpowiedz
@Chmurka17: no przecież nie mówię, że dziad nie złamał prawa, ale za takie coś to może dostanie małą grzywnę (o ile w ogóle nie umorzą tego). Do tego prawie na pewno będzie chciał wywalić OPa z mieszkania albo będzie mu utrudniał życie jak się da. Anonimowy donos do urzędu skarbowego go dużo bardziej zaboli jak będzie musiał zapłacić tysiące zaległego podatku plus odsetki, a OP nie będzie musiał się z
  • Odpowiedz