Wpis z mikrobloga

#rosja #ukraina #wojna
Brak słów...

Szefowa Misji Obserwacyjnej ONZ Danielle Bell stwierdziła, że ​​to najgorsza rzecz, jaką widziała w ciągu 20 lat swojej kariery. O brutalnych torturach, biciu metalowymi prętami i poniżaniu ukraińskich jeńców opowiedziała w wywiadzie dla Nederlandse Omroep Stichting (NOS, holenderski nadawca publiczny).
"To najgorsza rzecz, jaką widziałem w mojej 20-letniej karierze odwiedzania więźniów w imieniu ONZ. Tortury mają charakter powszechny i ​​strukturalny. 95% ukraińskich jeńców wojennych było torturowanych i jest to zbrodnia wojenna" - powiedziała Bell
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yosemitesam daj jakieś źródło, przyda się
Tak abstrahując to w ogóle ciężko repostować jakieś newsy z wykopu bo nikt nie wstawia żadnych źródeł swoich informacji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@yosemitesam: czego innego się po ruskich spodziewać? Cała ta wojna prowadzona jest w sposób analogiczny do tego co robili u nas w 1939. Od wejścia armii i metod egzekucji „nieprzychylnych jednostek” z listy po torturowanie, gwalcenie i rabowanie.
  • Odpowiedz
@yosemitesam: zdarzało mi się głosić opinie, że Rosja to sztuczny ulep ubezwłasnowolnionych grup etnicznych bez tożsamości. Jednak często myślę sobie, że jednak mają jakąś tożsamość, że wykazują pewną spoistość, która przejawia się w konsekwentnym zamiłowaniu do niszczenia, kradzieży oraz bestialstwa.
  • Odpowiedz
@yosemitesam: powinni zrobić debatę z dwoma obserwatorami. Jeden obserwowałby konflikt na Ukrainie drugi w strefie Gazy i sprzeczaliby się, która strona popełnia większe zbrodnie wojenne, aż w wreszcie, doszli by do kompromisu, że obie strony popełniające te ochydne zbrodnie to w zaszadzie te same połączone narody i podaliby sobie ręce na zgodę na zakończenie.
  • Odpowiedz