Wpis z mikrobloga

Warunki ekonomiczne mają ogólnie mało wspólnego z dzietnością lub też mają, ale w inny sposób niż tego by sobie niektórzy życzyli. Nasi przodkowie byli dużo biedniejsi od nas i nie mieli problemu mieć po 3-4 dzieci, a czasem nawet i więcej. To samo nadal obserwujemy w krajach trzeciego świata gdzie standard życia jest niższy. Problemem jest sam system wartości. Wielu młodych ludzi zwyczajnie bardziej woli się skupiać na karierze niż zakładaniu rodziny. Współczesne pokolenie jest też przywiązane skrajnie do dóbr materialnych i konsumpcjonizmu. Dlatego nawet jak się już zdecydują na posiadanie dzieci to uznają, że najpierw muszą się najpierw upewnić, że będą wstanie zapewnić im najnowszy telefon, tablet i drogie ubrania. Nie ma szans na zmianę tego sposobu myślenia w warunkach kapitalizmu.

#revoltagainsthemodernworld #antykapitalizm #polityka #antynatalizm
Al-3_x - Warunki ekonomiczne mają ogólnie mało wspólnego z dzietnością lub też mają, ...

źródło: DqxxdvXWwAUWLDB

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Problemem jest sam system wartości.


@Al-3_x: Tak, w biednych krajach dzieci to darmowa siła robocza bez której nie przeżyjesz, szczególnie w społecznościach rolniczych
  • Odpowiedz
  • 0
@Zgrywajac_twardziela: Walczysz z chochołami. Dokładnie wymieniłem o co mi się rozchodzi moim zdaniem. Bynajmniej nie postulowałem tutaj by dzieci rodziły w kompletnej biedzie. Raczej wskazałem na kwestie przywiązania współczesnych rodziców do tego by kupować dzieciakom smartphony, tablety, drogie zabawki. O takie rzeczy mi się rozchodzi, że są one zbędne, a nie o to by rodzic nie kupował swojemu potomnemu jedzenia.
  • Odpowiedz
@Al-3_x:

Znowu bierzesz zbyt dosłownie to co napisałem skrótowo.

Wciąż nie rozwinąłeś, więc opieram się na tym co mam xD

Właściwie to żałuje, że nie żyłem w biedzie.

Dobra, czyli bajt jak #!$%@?, albo pic rel, spadam z tego wątku, bo ta dyskusja nie ma sensu już w tym momencie, zaraz pewnie napiszesz jeszcze że żałujesz że nie urodziłeś się ze stwardnieniem rozsianym ()
Zgrywajactwardziela - @Al-3x: 
Znowu bierzesz zbyt dosłownie to co napisałem skrótowo...

źródło: comment_PYM70ClbsUMgMDa5cRiztcwBkvwMfHAR

Pobierz
  • Odpowiedz
@Al-3_x:

Warunki ekonomiczne mają ogólnie mało wspólnego z dzietnością


Jednocześnie rodziny, w których jest co najmniej trójka dzieci, są statystycznie bogatsze. Więc jednak może dzietność i zamożność idą w parze?
  • Odpowiedz
@Al-3_x: no tak, w bogatym społeczeństwie chcesz dla dziecka jak najlepiej, a nie płodzić dla samego płodzenia. A jak cię na to nie stać to nie robisz dzieci.
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Ty zdajesz sobie sprawę z tego że wg Twoich standardów to nigdy nie będzie dobrej okazji na dzieci, bo współczesny system społeczno gospodarczy jest nastawiony na generowanie kolejnych potrzeb i o te różnice w systemie wartości właśnie opowi chodzi?
  • Odpowiedz
@Al-3_x

Nasi przodkowie byli dużo biedniejsi od nas i nie mieli problemu mieć po 3-4 dzieci, a czasem nawet i więcej. To samo nadal obserwujemy w krajach trzeciego świata gdzie standard życia jest niższy. Problemem jest sam system wartości.


Zdradzę ci sekret.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zgrywajac_twardziela:

Dobra, czyli bajt jak #!$%@?, albo pic rel, spadam z tego wątku, bo ta dyskusja nie ma sensu już w tym momencie, zaraz pewnie napiszesz jeszcze że żałujesz że nie urodziłeś się ze stwardnieniem rozsianym


Mówię poważnie. Ludzkie szczęście (o ile coś takiego w ogóle istnieje) nie powinno być zależne od dóbr materialnych. Zawsze ceniłem sobie filozofie takiej jak stoicyzm czy buddyzm oraz religijny ascetyzm który proponował odrzucenie przywiązania do pieniędzy czy
  • Odpowiedz
@Al-3_x:

Mówię poważnie. Ludzkie szczęście (o ile coś takiego w ogóle istnieje) nie powinno być zależne od dóbr materialnych. Zawsze ceniłem sobie filozofie takiej jak stoicyzm czy buddyzm oraz religijny ascetyzm który proponował odrzucenie przywiązania do pieniędzy czy przedmiotów.

To rozdaj co masz, przede wszystkim zaczynając od telefonu/komputera z którego piszesz, i przestań być hipokrytą ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz