Wpis z mikrobloga

@GigaWykopek: @Karton_bez_szkla Po drugiej stronie spektrum są ludzie, którzy myślą że budowlanka jebnie i nagle wszystko się wszystkim ułoży. Budowlanka stanowi około 10% PKB tego kraju i jest trzecim po handlu i przetwórstwie sektorem, który zatrudnia najwięcej ludzi. Jak to jebnie, to będzie kryzys, który odczujemy wszyscy. Pracownicy tego sektora będą mieli gigantyczne bezrobocie połączone z gigantyczną konkurencją, część wyjedzie za granicę, część się przekwalifikuje prawdopodobnie do gorszej roboty.
  • Odpowiedz
@KubekBezUcha: najlepsze jest to, ze na kilometr smierdzi korupcja, przepraszam lobbyingem i dzialaniem na szkode obywateli. No ale skoro to lobbying to w granicach prawa prawda? Prawda?
  • Odpowiedz
@sierramikebravo no ale budowlanka ma napompowany balonik, jeśli chodzi o zarobki/koszty. Wszystko obliczone pod zerowe stopy procentowe. Ziomek u dewelopera jako podwykonawca wstawia drzwi/bramy, 5h dziennie, w najlepszym miesiącu miał 30k. Są typy z dniówką 2k przy byle p------e. A jakość pracy jest c-----a w 95% przypadków. Ludzi na to nie stać, ale stać ich było na kredyty żeby przepłacać ludzi xD.
I tak działa wolny rynek. Deweloper powie podwykonawcom, że
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: Jak wycofamy się z bk0% to developerzy zamiast mieć 30% marży będą zmuszeni zejść na 10% i przestać pompować koszty budowy. Natomiast banki będą musiały obniżyć swoje koszty kredytów aby łatwiej było je ludziom wziąć.
Skorzystają na tym zwykli ludzie.
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: to może przelejmy 21 mld na firmy IT, i tak ze 100 mln na moją, wtedy budowlańcy przejdą do IT i będziemy prawdziwym kołem zamachowym gospodarki? Skoro deweloperzy nie radzą sobie bez dopłat to znaczy że się do niczego nie nadają, teraz wesprzyjmy programistów i może nie upadną 3 lata po dostaniu 20 mld? A jak się też nie uda to przelejmy rolnikom może oni coś osiągną? Socjalizm nie
  • Odpowiedz
@ListaAferPiSu_pl: Że też matka ziemia musi Cię nosić... Nigdzie nie napisałem żeby komuś dać, wrecz przeciwnie. Napisałem tylko, że życie nie jest czarno-białe i trzeba liczyć się z tym, że w obu przypadkach mogą pojawić się pewne problemy. Ale najlepiej być typowym wykopkiem: ktoś napisał coś innego niż wszyscy to jedziemy z nim równo XD
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: Myślisz, że ludzie mają po 5 lat i nie wiedzą że jeżeli nie dasz komuś 20 mld to mu będzie gorzej? Nikogo oprócz branży deweloperskiej nie obchodzi. Twoje bzdury i tak nie mają sensu bo jeżeli dasz 20 mld deweloperom to musisz je zabrać innym przedsiębiorcom którzy sobie lepiej radzą więc i tak gospodarka wychodzi na minus.
  • Odpowiedz
@ListaAferPiSu_pl: No i gdzie w tym komentarzu nie zgadzasz się z moim pierwszym, bo nie rozumiem? Wyraźnie napisałem, że problem będzie tak czy siak. Rząd tylko zdecyduje czy teraz czy za rok/dwa. Nikomu bym nie dawał i nie wmawiaj mi, że mówię inaczej.
  • Odpowiedz
@GigaWykopek: trochę w tym racja bo wiecie że budownictwo to bardzo znaczna część gospodarki i jak w 2008 roku był kryzys to budowlanka zamarła a z nią była tragedia gospodarcza?
  • Odpowiedz