Wpis z mikrobloga

Miałem taką rozkmine, że ten cały speed climbing to idiotyczny sport. Ćwiczysz miliony razy wejście po tej samej trasie, żeby zrobić to jak najszybciej. Zero w tym zaskoczenia.
Potem mnie olśniło, że przecież biegi i pływanie polegają na tym samym XD

#sport #paryz2024
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sontur: Też miałem taką rozkminę, nie porównywałbym tego do biegania i pływania. Mogliby co olimpiadę zmieniać układ i chwyty, i np. bezpośrednio po olimpiadzie publikować nowy układ, który by obowiązywał na każdych zawodach aż do następnej olimpiady.


@Felixu_enjoyer: pomysł fajny, ale wtedy zawsze by ktoś wymówkę miał, czemu 4 lata wczęsniej miał lepszy wynik a nie teraz. I łatwiej by było zrzucać na to że ścianka nie taka
  • Odpowiedz
Potem mnie olśniło, że przecież biegi i pływanie polegają na tym samym XD


@sontur: nie do końca. Bo w biegu raczej chodzi o to, że wygrywa ten przygotowany najlepiej w danym biegu, danym wydarzeniu i na tym jest nacisk.

To tak jakbyś powtarzał ten sam test na IQ i to oczywiste, że miałbyś coraz to lepszy wynik xD
  • Odpowiedz
  • 1
@sontur: w ogóle czemu to jest 1v1, a nie po kolei każdy się wspina po 3 razy i najlepszy czas wygrywa.
  • Odpowiedz
  • 0
@Felixu_enjoyer: Można przygotować 8-12 układów i losuje się 3 do danej rywalizacji, gdzie zawodnicy rywalizują między sobą w parach do dwóch wygranych.
  • Odpowiedz