Wpis z mikrobloga

#gielda #etf #inwestycje
Mircy, jestem swiezy w ETFach, czy to dzisiaj dobry moment na zakup powiedzmy sp500, nasdaqa? Chcialbym zainwestowac wolne srodki na najblizsze 5/10 lat. Oprocz tego akumuluje EDO i zastanawiam sie na TOS. Jesli tak, to ktore tickery na XTB polecacie najbardziej? Chce sie wpakowac i zapomniec
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fatalny wydaje mi się że za 5/10 lat nie będzie miało znaczenia czy kupiłeś teraz 10$ taniej czy drożej. W sumie to kupując coś na 10 lat zawsze jest dobry moment. Chyba że planujesz kupić wiga, to nie
  • Odpowiedz
czy to dzisiaj dobry moment na zakup powiedzmy sp500, nasdaqa?


@fatalny: na pewno lepszy, niż tydzień temu, ale czy dobry? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pamiętaj, jeśli inwestujesz długoterminowo i zamierzasz uśredniać, to nie ma znaczenia kiedy zaczniesz.
  • Odpowiedz
@fatalny: @michelney Nie znaczy to, że mam rację ale ja bym się wahał. Obecnie mogą moim zdaniem kupować tylko z zamiarem szybkiej sprzedaży. Raczej poczekałbym jak się wszystko rozwali na głupi ryj. Wtedy bym wchodził na następne 5-10 lat. Ale najpierw BPSPX i SPXA50R (tak jak to opisałem na swoim blogu), musi spać na poziom "kupuj".

Teraz bym kupował raczej TLT jak jeszcze się cofnie, sprzedawał jak się wszystko
  • Odpowiedz
@fatalny ja byłbym ostrożny, akcje mogą (ale nie muszą) ostro polecieć na ryj, obczaj wykresy z ostatnich dwóch tygodni, zobacz trend i podejmij decyzję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@tom-ek12333: TLT czyli odpowiednik Obligacji USA? Zerknę na bloga, dzięki za tip ;) raczej planowalem wrzucic raz i zostawic, sprawdzac co jakis czas. Najpierw musze splacac zobowiazania kredytowe, bo 8% rocznie z pożyczonej kwoty to nigdzie nie wypracuje :D ETFami rowniez
  • Odpowiedz
@fatalny oj nie, to znaczy nikt nie wie dokładnie co będzie jutro ale sporo ludzi wieszczy bessę. Ja tylko słucham innych ale byłbym bardzo ostrożny jeśli chodzi o grube ruchy teraz
  • Odpowiedz
@fatalny: Nie jest łatwo to wytłumaczyć. W skrócie- spadają stopy lub rynek myśli, że będą spadać- TLT rośnie.

Ostatnio na blogu to opisywałem
"Sprzedane akcje można zainwestować w fundusz TLT (DTLA dla Europy, lub inny). Kupując go obecnie, zajmujemy miejsce na warunkach, w których mamy atrakcyjne obligacje.

W przyszłości, jeżeli stopy procentowe w USA spadną, nasze warunki które sobie zaklepaliśmy, są atrakcyjniejsze niż reszty. Dlatego cena TLT rośnie, a my możemy odsprzedać innym nasze warunki drożej. Plus dostajemy 4% dywidendy co miesiąc (w
  • Odpowiedz