Wpis z mikrobloga

@Jureckyy: Jeżeli chcesz się czegoś nauczyć to warto (jeszcze minimalny poziom trzymają), jeżeli chcesz tylko papier, to są inne prywatne uczelnie lansu i bansu.
  • Odpowiedz
  • 0
@jakubyoker: właśnie chciałbym coś po tych studiach wyciągnąć nie tylko pusty papierek oraz żeby wykładowcy nie robili specjalnie pod górkę jak to jest na niektórych uczelniach
  • Odpowiedz
@Jureckyy: nie słuchaj tych hasełek że studia to gówno, zarządzanie beka itp.

Kończyłem inny kierunek, ale praktycznie nie było czegoś takiego jak utrudnianie zaliczeń czy walki z leśnymi dziadami którzy siedzą na uczelni 40 lat i są nietykalni. Oczywiście pod tym względem pewnie nie jest idealnie, ale nie tego bym się nie bał.

Co do poziomu to jest ok ale bez szału, zresztą nie mam porównania więc ciężko obiektywnie coś powiedzieć
  • Odpowiedz
@Jureckyy Jeszcze raz zadam pytanie. Jakie sa twoje oczekiwania od studiow i po studiach? Po cos chcesz tam isc chyba, racja?

Odpowiadajac na twoje pytania:
- wykladowcy nie robia ci pod gorke, jesli wy studenci nie bedziecie im tego robic,
- poziom nauczania zalezy od prowadzacego, na kazdej uczelni moga byc gorsi i lepsi, z ta roznica, ze na bardziej prestizowej jest wieksze prawdopodobienstwo, ze trafi sie ktos bardziej kompetentny
-
  • Odpowiedz
@jakubyoker

@Jureckyy Jeszcze raz zadam pytanie. Jakie sa twoje oczekiwania od studiów.

- a najwazniejsza sprawa, to ty jestes dla nich a nie oni dla ciebie, dla uczelni jestes tylko numerem a dla prowadzacego kolejnym studentem. Od ciebie bedzie zalezalo ile sie nauczysz niezaleznie od srodowiska


Dokładnie to jest istotą studiów, której wiele osób nie rozumie. To nie SP czy LO gdzie nauczyciele ciągają uczniów za uszy. Wykładowca daje ci garstkę wiedzy i sposób na jej wykorzystanie. Reszta należy do ciebie. Sam zakres materiału wszędzie jest podobny. Być może bardziej prestiżowe mają więcej prowadzonych, którzy są pasjonatami, potrafią lepiej przekazywać wiedzę, a może po prostu mają wyższe progi punktowe i studenci są
  • Odpowiedz
@Jureckyy: tak na serio czym chciałbyś zarządzać po takich studiach ? Rozumiem robić to jako podyplomówkę, jak ma się doświadczenie w pracy, ale w tą drugą stronę to nie wiem. Skoro planujesz ten kierunek to na serio po prostu odpowiedz.
  • Odpowiedz