Wpis z mikrobloga

#nasiwparyzu #paryz2024 #sport
Dziś dość spokojnie, jeśli chodzi o medale naszych sportowców... to znaczy nie było żadnego. Ale szanse otrzymaliśmy trzy, a nawet i cztery.
Aleksandra Mirosław pobiła dwukrotnie rekord świata we wspinaczce na czas i pewnie zmierza po złoto. Oby, bo pragniemy go jak kania dźdźu!
Również jej imienniczka - Aleksandra Kałucka w tej samej konkurencji ma szanse na medal - z rozstawienia wynika jednak, że obie panie mogą się spotkać w półfinale.
Druga szansa medalowa, jaka nam wyrosła, to zapaśniczka Wiktoria Chołuj, która w wadze do 68 kg walczyć będzie w repasażach. Zadanie jednak przed nią niełatwe, bo w pierwszym pojedynku zmierzy się z mistrzynią świata z Turcji...
Nie można też zapominać o naszych siatkarzach, którzy przełamali ćwierćfinałowy impas pokonując Słoweńców 3-1. Wystarczy im jedno zwycięstwo, by znaleźć się na olimpijskim podium. Czy to im się uda? Na medal w sportach zespołowych czekamy 32 lata... Zgadniecie, w jakiej dyscyplinie go zdobyliśmy? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Poza tym niezły występ Mateusza Polaczyka w kajakarskim crossie - ostatecznie zakończył rywalizację na 8. miejscu. Dziś do rankingu olimpijskiego doliczyłem również punkty za 6. miejsce naszych koszykarzy 3x3. W efekcie Polacy utrzymali się na 19. miejscu, jednak muszą się nim podzielić z Rumunami. Jesteśmy najwyżej sklasyfikowaną kadrą bez olimpijskiego złota!!!

W czołówce jedna interesująca zmiana - Chńczycy wyprzedzili gospodarzy i są tuż za Amerykanami. Ci jednak mają nad przedstawicielami "Państwa Środka" blisko 600 punktów przewagi.
plackojad - #nasiwparyzu #paryz2024 #sport
Dziś dość spokojnie, jeśli chodzi o medale...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
  • Odpowiedz
@plackojad: ja wiedziałem, że piłka nożna bez wyszukiwana w Google, ale i tak nikt mi nie uwierzy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

PS
Żeby nie było, to ja zapodam olimpijski fakt - pierwsze złoto dla Polski zdobyła Halina Konopacka w rzucie dyskiem w 1928 roku ()
  • Odpowiedz