Wpis z mikrobloga

#nasiwparyzu #paryz2024 #sport

Wczorajszy wpis przepełniony był nadzieją, jednak w dzisiejszym dniu w komentarzach dominowało zgoła inne słowo...
W zasadzie jedyną wykorzystaną szansą medalową była ta Julii Szeremety - młodej pięściarki, która niespodziewanym (z perspektywy początku igrzysk) sukcesem zaskarbiła sobie serca użytkowników "portalu ze śmiesznymi obrazkami". A takich szans mieliśmy przecież więcej. Młociarze - Wojciech Nowicki ostatecznie 7-my, Paweł Fajdek 5-ty, Katarzyna Wasick 5-ta w finale pływania stylem dowolnym na 50 metrów, Katarzyna Niewiadoma 8-ma w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Floreciści zakończyli rywalizację drużynową na miejscu 6-tym. A i koleżanka Szeremety z kadry bokserskiej - Elżbieta Wójcik - musiała przełknąć gorzką pigułkę porażki. Choć miała prawo myśleć, że i jej uda się wejść do strefy medalowej... #niestety. A przecież trzeba pamiętać, że o taki dzień jak dziś będzie już trudno... Koszykarze 3x3 zakończyli udział w turnieju na 6-tym miejscu, choć i tak nikt raczej nie rozpatrywał ich jako poważnej szansy medalowej... a przecież to i tak lepszy wynik niż z igrzysk w Tokio, gdzie nawet nie mieli okazji rozegrać meczu play-in.

Co do rankingu olimpijskiego - kilka rezultatów tuż za podium przyczyniło się do awansu naszej kadry na 19-te miejsce. DO tegoż nie zostały jeszcze wliczone wyniki z nieukończonych zawodów, więc w najbliższych dniach coś jeszcze dojdzie. Póki co jednak jest to głównie ciułanie punktów...
Jeśli o czołówkę chodzi, to Amerykanie powiększają przewagę nad gospodarzami - wynosi ona już 629 punktów. Mocno do drugiego miejsca zbliżyli się Chińczycy. Poza tym w czołówce stabilnie. W pierwszej "dziesiątce" jedynie Kanadyjczycy zamienili się pozycjami z Koreańczykami.
plackojad - #nasiwparyzu #paryz2024 #sport

Wczorajszy wpis przepełniony był nadzieją...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
  • Odpowiedz
@plackojad: możesz wytłumaczyć jak to jest liczone? od zawsze wydawało mi się, że najważniejsze są złota i nawet jak ktoś ma 1 złoto to jest lepszy od kogoś kto ma 15 srebrnych. a tutaj Rumunia 3 złota i niżej niż Polska.
  • Odpowiedz
@daczka92: Twoje podejście jest głupie, ponieważ wyobraź sobie że w jednym roku masz 10 turniejów i wygrywasz 1, a twój przeciwnik zdobywa 10 razy drugie miejsce. Kto w takiej sytuacji jest wygranym on czy ty? Oczywiście że on, bo jest cały czas na podium, a ty raz przyfarciłeś.
  • Odpowiedz
@PonyBoy ale liczy się tylko zwycięzca. Nikt nie pamięta drugich czy trzecich miejsc. Tytuł mistrza - to o to ludzie walczą. Dokładnie to mówi internet. Liczą się najpierw złote, a potem jeżeli jest remis to srebrne i potem brązowe. USA sobie liczy liczbę wszystkich krążków bo to dla nich wygodne i dzięki temu przodują.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Olympic_medal_table
Nie tylko wiki tak mówi.
https://prawosportowe.pl/a/jeden-zloty-czy-dwa-srebrne-czyli-jak-dziala-klasyfikacja-medalowa

Więc tak ja zawsze byłem uczony i zadałem pytanie OPowi.
  • Odpowiedz