Wpis z mikrobloga

@damienbudzik: Czekaj, to prezydent Włocławka ma się wstrzymać z efektywniejszą organizacją urzędu bo jakiś Areczek pracuje na czterobrygadówce, czy jak?

Możesz też mi wskazać jakaś jedną rzecz, którą musisz często załatwiać w urzędzie a nie da się jej załatwić on-line?
  • Odpowiedz
@damienbudzik: Tak się zastanawiam co to oznacza?
Możliwości są dwie: 1.Opie*dalali się w tych urzędach i skrócenie czasu pracy niczego nie zmieni.
2.Typ chce zatrudnić więcej swoich,a skrócenie czasu pracy to konieczność utworzenia dodatkowych etatów.
  • Odpowiedz
Możesz też mi wskazać jakaś jedną rzecz, którą musisz często załatwiać w urzędzie a nie da się jej załatwić on-line?


@Filipterka25: często to sprawa względna ale rejestracja auta to 3 wizyty w urzędzie a kolejka na 3-4 godziny (u mnie)

zus coś spierdzieli to też musiałem swoje odstać, bo PUE mówi "błąd" i elo
  • Odpowiedz
zus coś spierdzieli to też musiałem swoje odstać, bo PUE mówi "błąd" i elo


@assninja: ZUS nie podlega prezydentowi miasta.

często to sprawa względna ale rejestracja auta to 3 wizyty w urzędzie a kolejka na 3-4 godziny (u
  • Odpowiedz
@Filipterka25: teoretycznie można, bo w epuap jest taka sprawa. W praktyce powodzenia w znalezieniu urzędu który to obsługuje. No i oczywiście podlegasz konkretnemu ze względu na miejsce zamieszkania, nie możesz sobie wybrać takiego gdzie to możliwe. A i tablic i dokumentów nikt ci pocztą nie wyśle.
  • Odpowiedz
@assninja: Jak sprawdziłem Warszawę i Tarnów, to na oko można internetowo. Niemniej, kolejki nie mają związku z wymiarem pracy pani na okienku, tylko niedoobsady lub kijowej organizacji wydziału komunikacji.

Przytoczony wcześniej ZUS ma normalny tydzień pracy (40 godzin + ewentualne okazjonalne nadgodziny), a niektóre JT wpadły tam na pomysł, że jeżeli pracownicy będą zaczynali pracę o różnych porach, to obsługa interesantów może być prowadzona także późnym popołudniem. Przykład: https://www.zus.pl/o-zus/kontakt/oddzialy-inspektoraty-biura-terenowe?p_p_id=branchesportlet_WAR_branchesportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_branchesportlet_WAR_branchesportlet_branchId=135&_branchesportlet_WAR_branchesportlet_action=details
  • Odpowiedz
myślisz że teraz będzie efektywniej i mniejsze kolejki? xd


@assninja: Nie - najpewniej to będzie ten sam urząd, z tymi samymi płacami na poziomie minimalnej, i próbą ogarnięcia roboty dla 8 stanowisk w 4 osoby.
  • Odpowiedz
@Filipterka25 zaniesiesz blachy do rejestracji pojazdu online?
Ale ponieważ hipokryzją się brzydzę i sam chciałbym pracować 35h tygodniow za tą samą pensję, to nie skomentuję walki ze zwiększeniem wydajności w urzędzie.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: widac za gowno wiesz o tym co sie dzieje w typowym polskim urzedzie, bo tylko wypisujesz z piwnicy te idiotyzmy 16 godzin na dobe

w urzedach ludzi pracuje nie za malo, a za duzo

urzedy sa otwarte zbyt krotko i w zlych
  • Odpowiedz
w urzedach ludzi pracuje nie za malo, a za duzo


@katopa: Tak mówił Korwin, więc tak musi być.

Weź to na chłopski rozum: skoro obrobienie x petentów zajmuje y pracowników z czasu, to zmieniając liczbę pracowników zmienisz czas potrzebny do obsłużenia jednego petenta. Podpowiem, że to jak z robotą na magazynie, skoro w dwóch chłopa robicie coś w dwie godziny, to jeden chłop nie zrobi tego szybciej a
  • Odpowiedz
@Filipterka25 miłościwie nam panujący mówią coś o skróceniu czasu do 35h do końca kadencji.
Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce z tą wydajnością.
Jak pisałem wyżej jestem entuzjastą tego pomysłu.
  • Odpowiedz
@Filipterka25:

Weź to na chłopski rozum: skoro obrobienie x petentów zajmuje y pracowników z czasu, to zmieniając liczbę pracowników zmienisz czas potrzebny do obsłużenia jednego petenta. Podpowiem, że to jak z robotą na magazynie, skoro w dwóch chłopa robicie coś w dwie godziny, to jeden chłop nie zrobi tego szybciej a wolniej.


gowno prawda. ty zakladasz jakis poroniony scenariusz, gdzie budzetowkowy urzad funkcjonuje prawidlowo, co sie zdarza najwyzej od swieta. w urzedzie regularnym zjawiskiem jest ze realnie pracuje mala czesc urzedu, a czesc zbija baki, pomijam juz nominatow partyjnych, ktorzy widnieja w ksiegowosci, ale jedyne co robia to wyciagaja pieniadze z budzetu i obciazaja ich praca pracownikow nizszego
  • Odpowiedz