Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim

#praca #pytanie #kariera #rozwoj #motywacja #studia

Wrzucam jeszcze raz, bo nie było odzewu.

Są tutaj osoby pracujące w #serwis #klimatyzacja #chlodnictwo ? Jestem dawno po studiach, kończyłem chemię , pracuję w pokrewnym zawodzie już trzeci rok i mam dosyć tej pracy. Potrzebuję przebranżowienia i ubzdurałem sobie, że tematy związane z szeroko pojętym tematem klimatyzacji to jest coś.

Może ktoś zdradzić kawałek tej tajemnicy jak wyglądają realia pracy? Czy praca jako serwisant jest fajna i czy można rozwinąć to we własny biznes? W dobie pomp ciepła to dobry kierunek czy raczej totalny bezsens z uwagi na mnogość mariuszy instalatorów?

Co trzeba umieć aby rozpocząć pracę od technika czy serwisanta? Ukończyłem polibudę, ale z elektryką niestety mi nie po drodze, choć jestem w stanie się douczyć. Jakieś konkretne uprawnienia oprócz must have czyli Fgaz?

Zdolności manualne mam, swego czasu dużo rzeczy związanych z hydrauliką robiłem u teścia więc nie boję się żadnego lutowania i gięcia rurek.

Można to przerobić we własny biznes? Chciałbym kiedyś uniezależnić się od miejsca zamieszkania i kierownika nad głową. Nie potrafię robić na kogoś na etacie. Zupełnie inaczej przykładam się na swoim.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Tak, można przerobić na własny biznes, ale potrzebujesz jeszcze czegoś oprócz samej klimatyzacji - ogrzewanie, czyli podłogówka, piece gazowe, kaloryfery, elektryka. Z samej klimy nie wyżyjesz. Szwagier ma taką działalność - klimatyzacja na wiosnę, ogrzewanie bardziej na jesień, a w ciągu roku instalacje.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo
  • Odpowiedz