Wpis z mikrobloga

Mądrze napisane: ,,Mam 74 lata i znam stosunek do Powstania Warszawskiego za komuny i teraz. Po pierwsze podziwiam wszystkich którzy walczyli w Powstaniu i chylę zawsze czoła przed nimi. Tym nie mniej chciałem wyprostować. Moja matka walczyła w Powstaniu i zawsze mówiła mi. Nie wierz, że Warszawiacy chcieli Powstania. Widzieli jak to się skończy. I druga sprawa . Rząd Na emigracji siedzący sobie spokojnie w Londynie powinien być w możliwie najkrótszym czasie postawiony przed Sądem Polowym za wydanie decyzji o Powstaniu. Przecież wojskowi wiedzieli jaki jest stan uzbrojenia Powstańców . To nie rokowało najmniejszych szans na powodzenie Powstania . Widzieli, że Powstańcom nie pomogą ani Rosjanie ani Alianci bo już dawno ustalili powojenny podział Europy. Polska znalazła się w strefie wpływów Radzieckich.
I na koniec . Zginęło w Warszawie ponad 200000 ludzi ( to dla zobrazowania są 4 Stadiony Narodowe Ludzi. To jest również więcej ludzi niż zginęło żołnierzy Francuskich w czasie całej II Wojny Światowej.,,

#powstaniewarszawskie
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamil_kamil12345K: Pisałem to już kiedyś więc napiszę raz jeszcze. Strona polska nie została poinformowana o ustaleniach z Teheranu co do podziału powojennej Europy, a III Rzesza szykowała się do silnej obrony w tym punkcie (chwilę przed powstaniem wezwano 100 tys. Warszawiaków do organizacji obrony przed Sowietami) więc założenie, że miasto przetrwałoby przejście frontu jest dość mocno dyskusyjne. Zwłaszcza, że Niemcy na Warszawę mieli wywalone.
  • Odpowiedz
  • 12
@kamil_kamil12345K jak żyje mama to kup jej książki które były napisane przez powstańców i byle jaką książkę historyczną, aby wiedziała co robił rząd i dlaczego wybuchło powstanie. A masz jeszcze legitymację partyjna po mamie ?
  • Odpowiedz
@D00D00 dokładnie, władza na emigracji ma za zadanie prawne podtrzymać ciągłość władzy, pozwala to na sprawne przywrócenie władzy po zakończeniu konfliktu i jasność kto rządzi
  • Odpowiedz