Wpis z mikrobloga

Mądrze napisane: ,,Mam 74 lata i znam stosunek do Powstania Warszawskiego za komuny i teraz. Po pierwsze podziwiam wszystkich którzy walczyli w Powstaniu i chylę zawsze czoła przed nimi. Tym nie mniej chciałem wyprostować. Moja matka walczyła w Powstaniu i zawsze mówiła mi. Nie wierz, że Warszawiacy chcieli Powstania. Widzieli jak to się skończy. I druga sprawa . Rząd Na emigracji siedzący sobie spokojnie w Londynie powinien być w możliwie najkrótszym czasie postawiony przed Sądem Polowym za wydanie decyzji o Powstaniu. Przecież wojskowi wiedzieli jaki jest stan uzbrojenia Powstańców . To nie rokowało najmniejszych szans na powodzenie Powstania . Widzieli, że Powstańcom nie pomogą ani Rosjanie ani Alianci bo już dawno ustalili powojenny podział Europy. Polska znalazła się w strefie wpływów Radzieckich.
I na koniec . Zginęło w Warszawie ponad 200000 ludzi ( to dla zobrazowania są 4 Stadiony Narodowe Ludzi. To jest również więcej ludzi niż zginęło żołnierzy Francuskich w czasie całej II Wojny Światowej.,,

#powstaniewarszawskie
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pokyw123: ooooo a to franca....multikonto, czy stajesz w obronie przyjaciela? Wszystkie dane są aktualne. Nie musisz tu pisać, a jednak piszesz. Widzisz ile osób plusuje moje poziomy. Dowidzenia. Zaraz zobaczymy, bo multi Ci za bardzo weszło. Strzała nara.
  • Odpowiedz
Samo to, że siedzieli poza granicami dużo mówi o ich bohaterstwie. A zgineło tylu młodych i pięknych ludzi. I przelali swoją krew...za co...


@kamil_kamil12345K: za wielkie i bogate Niemcy, a za co ( ͡° ͜ʖ ͡°) Volkswagen jest największą firmą w Europie, właścicielem BMW jest wnuczek nazisty, Stefan Quandt, Opel Blitz, podstawa niemieckiej logistyki został zastąpiony przez Opla Astrę, a Maybach zamiast w silnikach Panther jest w luksusowych Mercedesach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A p0laczki biczują się po plecach, że panu Niemcowi podsyłali na rzeź młodych zamiast starych ( ͡
  • Odpowiedz
Jest tu ktoś obeznany z tematem? Czy KTOKOLWIEK odpowiedzialny za wydanie decyzji o wybuchu powstania poniósł konsekwencje razem z walczącymi i cywilami? Czy może wszyscy w swoich gabinetach doczekali końca wojny i urządzili się za czasów nowej władzy?
Bo jeśli tak właśnie było to wniosek jest prosty.
  • Odpowiedz
@Miche8768: Tak jest jak piszesz!!!!! Nigdy tego nie mogłem zrozumieć jak to jest, że od lat tylu polaczków jechało do Niemca, czyścić mu buty za kiść winogron. Syndrom sztokholmski zadziałał. Przecież german wszystko, co ma to ukradł! A komu :-D
  • Odpowiedz