Wpis z mikrobloga

Mądrze napisane: ,,Mam 74 lata i znam stosunek do Powstania Warszawskiego za komuny i teraz. Po pierwsze podziwiam wszystkich którzy walczyli w Powstaniu i chylę zawsze czoła przed nimi. Tym nie mniej chciałem wyprostować. Moja matka walczyła w Powstaniu i zawsze mówiła mi. Nie wierz, że Warszawiacy chcieli Powstania. Widzieli jak to się skończy. I druga sprawa . Rząd Na emigracji siedzący sobie spokojnie w Londynie powinien być w możliwie najkrótszym czasie postawiony przed Sądem Polowym za wydanie decyzji o Powstaniu. Przecież wojskowi wiedzieli jaki jest stan uzbrojenia Powstańców . To nie rokowało najmniejszych szans na powodzenie Powstania . Widzieli, że Powstańcom nie pomogą ani Rosjanie ani Alianci bo już dawno ustalili powojenny podział Europy. Polska znalazła się w strefie wpływów Radzieckich.
I na koniec . Zginęło w Warszawie ponad 200000 ludzi ( to dla zobrazowania są 4 Stadiony Narodowe Ludzi. To jest również więcej ludzi niż zginęło żołnierzy Francuskich w czasie całej II Wojny Światowej.,,

#powstaniewarszawskie
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamil_kamil12345K: a gdzie mieli siedzieć? Niemcy wypożyczyliby jakiś budyneczek administracyjny na działanie rządu ? Co do zarzutu że w 39 spierdielili za granicę, rząd na uchodźstwie nie był kontynuacją sanacji, tworzyli go ludzie w opozycji do niej przed 39.

Wojsko nawet podziemne potrzebuje cywilnego nadzoru, gdy ten jest za słaby albo wojko olewa jak w czerwcu-lipcu 44, masz coś takiego jak powstanie warszawskie, zrobione na dobrych chęciach, a wiadomo czym
  • Odpowiedz
@kamil_kamil12345K: zawsze pluję na debili co są "dumni" że powstanie wybuchło

Obyśmy dożyli władzy, która stanowczo potępi ten zaplanowany pogrom, bo o tym że dowództwie AK wiedziało że dokona się rzeź, na pewno wiedzieli.
  • Odpowiedz
@kamil_kamil12345K: za to, żeby jeden i drugi polityk 80 lat później mogli się chwalić na wiecach, że ich dziadek czy babka walczyła w powstaniu albo, że mieli kogos tam e rodzinie kto walczył ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ludzie to łykają jak pelikany... jak zapytasz typowego wyborcy PISu to on ci powie, że X to nie może być zły człowiek, bo jego dziadek walczył w powstaniu
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku: Jasne, prawdę piszesz i się z Tobą jak najbardziej zgadzam. Tylko nie mieszałbym do tego współczesnych partii, bo jak wiadomo każda za uszami coś ma. Komuch Ci odpowie dodatkowo, że on musiał być nie wierzący za komuny i po cichaczu chrzcić dzieciaka w kościele, no bo by mu znieśli jego przywileje. Baaaa, a później widzisz w TV jak najgośniej wznoszą swoje modły do Boga. Hipokryzja jak zawsze i wszędzie.
  • Odpowiedz
@kamil_kamil12345K: przede wszystkim Warszawy w ogóle nie było w planach operacji "Burza", ze względu właśnie na bezpieczeństwo ludności cywilnej i dzieła kultury. Min. Dlatego na kilka miesięcy przed powstaniem z Warszawy wywieziono składy broni i amunicji. To że mimo tego Warszawa w sierpniu 44 zapłoneła w ogniu powstania to zbrodnia na narodzie polskim, mimo całego mojego szacunku dla ludzi którzy przelali wtedy krew w walce z okupantem. To nie powinno
  • Odpowiedz
@kamil_kamil12345K: na każdym etapie edukacji, czyli na historii w podstawówce, gimnazjum, liceum powstanie warszawskie przedstawiano w podręcznikach jak wspólny, przemyślany zryw. To, że rozpoerdooolo o Warszawę, ale jakiś tam wpływ na koleje losu wojny miało, to fakr. Gloryfikowanie powstańców, ok, zrozumiałe, ale nigdy przez ten okres nauki nie poruszono u nas tematu cywili, którzy nie chcieli, bo wiedzieli jak się to skończy, bądź nie byli świadomi żadnego powstania! Do końca
  • Odpowiedz