Wpis z mikrobloga

Wygląda nieźle, na pewno lepiej niż to co wcześniej, ale system walki jakiś dziwny jest. Taki zamach postacie robią, walka z lagiem będzie.

#gothic
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@haxx: wygląda na to że eksperymentują z czymś w stylu kingdom come, imo lepiej niż mushowanie guzika ataku czy asasynowe kontrowanie z pięćdziesięcioma łebkami czekającymi w kolejce do #!$%@?
  • Odpowiedz
@D00D00: Największy problem jest właśnie w tym, że eksperymentują. W Gothic 1 i 2 jak dobrze na klawiaturze zbindowałeś przyciski to mogłeś spokojnie grać jedną ręką jak byłeś wprawionym graczem. Ja nie oczekuję oczywiście systemu walki z oryginalnego Gothica, który by się nie przyjął wśród dzisiejszych zoomerków, ale liczyłem na chociaż system walki z Risena 1. Jest takie powiedzenie - lepsze jest wrogiem dobrego i tutaj się sprawdza w 100%.
  • Odpowiedz
@SonidoStark: No oryginalny system był świetny ale zachodni gracze nie mogą go rozkminić często, nawet jak chwalą gierkę to na tym się wykładają bo jakoś nie dociera do nich że dwa przyciski służą do obejścia przeciwnika na którym się skupiamy, podstawa podstaw. Był w jedynce bug dzięki któremu można było uniknąć śmierci przy upadku wciskając jeden z nich, może pamiętasz.
  • Odpowiedz
@D00D00: Tak, jak klikałeś bodajże do przodu przy upadku to bugowała się animacja i mogłeś przeżyć. Ja popieram Twoje zdanie - oryginalny system walki Gothic 1 i 2 nie nadaje się dla dzisiejszy graczy do opanowania, ale skoro ludzie zgłaszali w teaserze, że nie chcą systemu z For Honor, twórcy zapewnili, że zmienią system walki, a dalej mimo upływu kilku lat mamy ten sam system to nie napawa mnie to
  • Odpowiedz
@SonidoStark: pg down i bodajże delete służyły do "obchodzenia" na boki i jeden z tych klawiszy trzeba było wcisnąć, fajną rzeczą w jedynce było też to że nawet mając założony miecz można było walnąć z piąchy, w dwójce to usunęli
  • Odpowiedz
  • 0
@D00D00: oryginalny system był fajny dopóki walczysz z jednym przeciwnikiem. Jak walczysz z kilkoma naraz to jest dramat. Paradoksalnie najlepiej z grupkami przeciwników walczyło mi się w gothicu 3, ale tam system walki miał dużo więcej problemów (słynne zaklikiwanie przeciwnika na śmierć)
  • Odpowiedz