Wpis z mikrobloga

Zobacz @151346136: to o nas :)

Swoją drogą zobaczcie jak hiena - Jak wiadomo ostrzegałem o tym co ma miejsce od pewnego czasu, nawet miesiąc temu napisałem bardzo długi post (niektórzy pisali że przesadnie długi) o tym, aby nawet nie dotykać akcji na long term w obecnych warunkach

Natomiast gagatek ze screena jeszcze do mnie pisał (nawet nie odczytałem, bo czułem że to lis) że On się zgadza z moim podejściem, a tu nagle smaruje na mnie i mirka post, jacy my oderwani jesteśmy ¯\(ツ)/¯

Pisał jeszcze że tylko kupuje dipy (i bardzo dobrze udało Ci się zarobić, to gratuluje) - ale kupować ostatnio to trzeba być na prawdę członkiem jakiejś sekty

Jak coś kupować to właśnie w takich warunkach ( i to dosłownie na chwilę ) a nie balony napompowane do granic możliwości (oczywiście to nie porada inwestycyjna)

#gielda
Questorius - Zobacz @151346136:  to o nas :)

Swoją drogą zobaczcie jak hiena - Jak w...

źródło: hipokryta

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Questorius pewnie jakiś młody co handluje pierwszy cykl i jedyne co mu jest znane to hossa, potwierdzam, że ostrzegałeś. Chociaż nie ukrywam, że ten cykl jest akurat p------y i mega niestandardowy.
  • Odpowiedz
  • 1
@kdgc:
Może być, ale dobrze że go zignorowałem :)
Ja podchodziłem do tego tak że teraz po prostu pompowali ile tylko można FED z propagandzistami, swoją drogą jak ktoś uważa że FED działa dla społeczeństwa to dopiero odklejka - działa, ale dla korporacji. Już nie będę pisał moich argumentów, bo już to robiłem - było 100 czerwonych flag że tu coś nie tak i żeby się opamiętać. Poczekać z zakupami
  • Odpowiedz
@kdgc p------y na max. Miękkie dane były g---o warte, kompletnie mylące.
Ale chyba już się uspokaja i ten bullwhip effect już mocno wygłuszony. Co za tym idzie chyba trzeba powoli wracać do patrzenia na miękkie dane
Miękkie dane pokazywały pęknięcia na rynku pracy tylko że wszyscy nauczyli się ignorować miękkie dane. No i bęc
  • Odpowiedz
  • 0
@151346136 dokładnie, cuda się działy, ja mam największe problemy z graniem na "bad news is good news", a to też było XD ale chyba już wracamy do bad news is bad news i soft data i inne leading wrócą do łask.

Ale mój ulubiony fragment to czas jak stock market odkrył co to jest Treasury QRA i indeksy chodziły po aukcjach XD Swoją drogą widziałeś to:
https://www.hudsonbaycapital.com/documents/FG/hudsonbay/research/635102_Activist_Treasury_Issuance_-_Hudson_Bay_Capital_Research.pdf

Babcia Yanet juz oficjalnie
  • Odpowiedz
@kdgc widziałem
Tu nie żadnych kontrowersji, to jest oczywiste
Jak Fed robi QT poprzez run off a nie bezpośrednia sprzedaż duration, to jak treasury nie emituje duration to żadnego QT nie ma

Abstrahujac jednak od tego że treasury robiło swoją własną politykę monetarna przeciwna do Fed, kastrujac Fed z ich kompetencji, to z perspektywy czasu wydaje się że ta polityka była słuszna. Inflacji to nie rozbuchalo, był wzrost GDP. Jak będzie
  • Odpowiedz