Wpis z mikrobloga

Minął 42. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wypadki śmiertelne w których zginęły 4 osoby.

209 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
227 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
30 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 239 wypadkach zginęło w sumie 257 osób.

W poprzednim roku statystyki po 42. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
3 wypadki / 3 ofiary śmiertelne w ciągu ostatniej doby
235 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
250 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
253 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
12.789 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

61 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
2.988 wypadków drogowych od początku wakacji

78 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
3.398 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
1 utonięcie w ciągu ostatniej doby
116 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 42. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wyp...

źródło: 1-411243-55

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 65
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Śląskie. Wypadek na DK 81 w Drogomyślu. 64-letni mężczyzna przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, kiedy został potrącony przez samochód. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.
2. Dolnośląskie. Wypadek na DK 8 w miejscowości Pustków Wilczkowski. Około 6.30, z niewyjaśnionych przyczyn, jadący w stronę Wrocławia bus zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Autem podróżowało pięć osób. Dwie niestety nie żyją. To dwaj mężczyźni, 43-letni kierowca i 41-letni pasażer. Trzy pozostałe osoby zostały przetransportowane do wrocławskich szpitali. Poszkodowanego, który był w najgorszym stanie, zabrał śmigłowiec LPR.
3. Kujawsko-pomorskie. Wypadek na ul. Solskiego w Bydgoszczy. 36-letni kierujący motocyklem marki honda, jadąc ulicą Solskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w bariery energochłonne. Niestety, poniósł śmierć na miejscu. Ponadto policjanci pracujący na miejscu ustalili że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Śląskie. Wypadek n...

źródło: FB_IMG_1722582713290

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 10
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 209 po 42. dniu wakacji

W. mazowieckie 31
W. wielkopolskie 22
  • Odpowiedz
  • 1
@Salido bardzo dużo wypadków zdarza się na jednopasmowych krajówkach.

GDDKIA powinna to sobie wziąć do serca i poprawić bezpieczeństwo na tym typie tras
  • Odpowiedz
  • 4
@lenanela jestem ostatnią osobą, która widzi w ograniczeniach prędkości rozwiązanie.
Prędzej bym stosował rozwiązania, który sprawiłby, żeby móc się po nich poruszać jak najdłużej z prędkością 90km/h.

Minimalizować trzeba również kolizyjność tych dróg, budować obwodnice przed większymi miejscowościami
  • Odpowiedz
@Salido:

Ponadto policjanci pracujący na miejscu ustalili że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.

Co jest nie tak z tymi kierowcami motocykli, że mało który ma prawo
  • Odpowiedz
@T3sla jak chcesz poprawić bezpieczeństwo na takich trasach, jak tylko kawałek prostej i już cię wyprzedzają bo jedziesz dla nich za wolno? Dzisiaj wracałem z miasta, jadę za innym autem 50 km/h bo teren zabudowy i widzę w lusterkach jak się inne auta wychylają żeby sprawdzić czy można mnie wyprzedzić. I nie był to teren zabudowany w szczerym polu tylko we wsi.
  • Odpowiedz
@T3sla: jest sporo ograniczeń do 70 i 50 na krajowkach ale to dlatego że są co chwila tereny zabudowane i skrzyżowania. Ja nie mam pojęcia jak możnaby z tego zrezygjować bez wpływu na bezpieczeństwo
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: dokładnie, ludzie jadą na zderzaku i wyprzedzają na pałę. Drugie strony jechałem ostatnio krajówką za typem co jechał 70 w zabudowanym i poza i mnie aż trzęsło bo facet jechał za szybko w zabudowanym i dużo za wolno wg mnie poza. A ruch z naprzeciwka był duży i musiałem długo za nim jechać zanim nadażyła się bezpieczna okazja
  • Odpowiedz
@Salido: "Jedynka" głąb przechodzący w nocy przez dwupasmową drogę o sporym natężeniu ruchu i stosunkowo wysokich prędkościach tranzytowych.
"Trójka" debil bez uprawnień i umiejętności.

Dwie niepotrzebne ofiary swojej własnej głupoty.

Kto o zdrowych zmysłach przełazi w środku nocy przez taką drogę?!
PeterWeiss - @Salido: "Jedynka" głąb przechodzący w nocy przez dwupasmową drogę o spo...

źródło: Zrzut ekranu 2024-08-02 123648

Pobierz
  • Odpowiedz
@klebix

@T3sla: jest sporo ograniczeń do 70 i 50 na krajowkach ale to dlatego że są co chwila tereny zabudowane i skrzyżowania. Ja nie mam pojęcia jak możnaby z tego zrezygjować bez wpływu na bezpieczeństwo


W Szwecji, gdzie są najbezpieczniejsze drogi, poradzili sobie w taki sposób, że teren zabudowany jest tylko w większych miejscowościach. Jak jest wioska z trzema domami na krzyż to jest ograniczenie do 70km/h i fotoradar
  • Odpowiedz
Śledczy oskarżyli obu kierowców o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Według ustaleń kierowca Opla Adam W. nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym - nie upewnił się skutecznie, czy może bezpiecznie wyjechać z drogi podporządkowanej i wymusił pierwszeństwo na jadącym główną szosą kierowcy BMW.

Zaś kierujący BMW Damian S. oskarżony jest o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym ze względu na to, że jechał z nadmierną prędkością, tj. ok 140 km/h przy dozwolonych 70 km/h, w wyniku czego nie był w stanie wyhamować i uniknąć wypadku. Biegły z zakresu techniki samochodowej stwierdził, że zdążyłby uniknąć zderzenia, gdyby jechał z dozwoloną w tym miejscu prędkością.


@Salido: Hola hola, zły człowieku.

Dziadek się "nie upewnił" - bo gość, zamiast jechać 20, czy 25 metrów na sekundę zapierdzielał 40. Jak dla mnie to powinno się yebać tutaj typa z BMW i odwalić od dziadka. Patrzysz sobie elegancko w lewo - cisza, patrzysz w prawo (2, u dziadka ze 3 sekundy) - spokój, no to jedziesz i...łups, bo Seba, który powinien być 100, 150 metrów od skrzyżowania właśnie się w
  • Odpowiedz
@patryk_66 w Katowicach było głośno o podobnym wypadku. Starszy gość wyjechał Maluchem na DK86, i przywaliło w niego BMW, i z tego co pamiętam zginęła żona i wnuczka kierowcy Malucha.Jak się okazało, kierowca BMW ( syn lokalnego dealera tej marki ), jechał grubo powyżej 100 km/h, gdzie też było ograniczenie do 70 km/h. Dodatkowo tam jest pod górkę i zakręt, więc ograniczona widoczność. Gość z BMW, dostał 4 lata więzienia i
  • Odpowiedz
@patryk_66: to jest jakieś nieporozumienie, bmw przekroczyło 2x prędkość dozwoloną, dlaczego biegły nie sprawdził czy gdyby bmw jechało z dozwoloną prędkością to w ogóle nie doszło by do wypadku?
Niesamowite, ktoś może jechać 100kmh w terenie zabudowanym a jak spowoduje wypadek to będzie twoja wina że wymusiłeś pierwszeństwo
  • Odpowiedz
Prędzej bym stosował rozwiązania, który sprawiłby, żeby móc się po nich poruszać jak najdłużej z prędkością 90km/h.


@T3sla: U nas byś chyba musiał jakieś szykany robić, bo połowa przygłupów jak ma kawałek prostej drogi to jedzie 120 jak nie lepiej. Sam jeżdżę te równe 100 (tak, wiem, shame on me), ale są głąby, które mnie wyprzedzają jeszcze. Mowa o drogach powiatowych, dziurawych, często przez las. Jak jest droga w lepszym
  • Odpowiedz
dlaczego biegły nie sprawdził czy gdyby bmw jechało z dozwoloną prędkością to w ogóle nie doszło by do wypadku?


@trele12: pojęcia nie mam. Te sto metrów różnicy wzięłoby się jedynie z okresu "kukania" przez dziadka przez włączeniem, a przecież jakby typ jechał 70 na siedemdziesiątce (spodziewam się, że przed skrzyżowaniem) i wcześniej 90 (zakładam, że było też 140 prute) to przecież byłby dwie wioski nazad.

Pomijając, że przy siedemdziesionie po
  • Odpowiedz