Wpis z mikrobloga

Minął 42. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wypadki śmiertelne w których zginęły 4 osoby.

209 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
227 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
30 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 239 wypadkach zginęło w sumie 257 osób.

W poprzednim roku statystyki po 42. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
3 wypadki / 3 ofiary śmiertelne w ciągu ostatniej doby
235 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
250 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
253 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
12.789 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

61 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
2.988 wypadków drogowych od początku wakacji

78 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
3.398 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
1 utonięcie w ciągu ostatniej doby
116 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 42. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wyp...

źródło: 1-411243-55

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
bmw przekroczyło 2x prędkość dozwoloną, dlaczego biegły nie sprawdził czy gdyby bmw jechało z dozwoloną prędkością to w ogóle nie doszło by do wypadku?


@trele12: Przecież sprawdził. Czytaj cały wpis na który odpowiadasz, tam wszystko jest napisane.
  • Odpowiedz
Kujawsko-pomorskie. Wypadek na ul. Solskiego w Bydgoszczy. 36-letni kierujący motocyklem marki honda, jadąc ulicą Solskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w bariery energochłonne. Niestety, poniósł śmierć na miejscu. Ponadto policjanci pracujący na miejscu ustalili że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.


@Salido: czy to faktycznie takie "niestety"?
  • Odpowiedz
jak chcesz poprawić bezpieczeństwo na takich trasach, jak tylko kawałek prostej i już cię wyprzedzają bo jedziesz dla nich za wolno? Dzisiaj wracałem z miasta, jadę za innym autem 50 km/h bo teren zabudowy i widzę w lusterkach jak się inne auta wychylają żeby sprawdzić czy można mnie wyprzedzić. I nie był to teren zabudowany w szczerym polu tylko we wsi.


@Marek_Licyniusz_Krassus: wczoraj jechałem po mieście, 50 km/h wg gps
  • Odpowiedz
Dwie niepotrzebne ofiary swojej własnej głupoty


@PeterWeiss: akurat śmierć tego motocyklisty była nam potrzebna. Dzięki temu nie ma szans na zabicie postronnej osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jestem ostatnią osobą, która widzi w ograniczeniach prędkości rozwiązanie.

Prędzej bym stosował rozwiązania, który sprawiłby, żeby móc się po nich poruszać jak najdłużej z prędkością 90km/h.


Minimalizować trzeba również kolizyjność tych dróg, budować obwodnice przed większymi miejscowościami


@T3sla: w 27 lat masz 4 krotny spadek wypadków I trupów, z każdym rokiem jest ich mniej od
  • Odpowiedz
jak chcesz poprawić bezpieczeństwo na takich trasach, jak tylko kawałek prostej i już cię wyprzedzają bo jedziesz dla nich za wolno? Dzisiaj wracałem z miasta, jadę za innym autem 50 km/h bo teren zabudowy i widzę w lusterkach jak się inne auta wychylają żeby sprawdzić czy można mnie wyprzedzić. I nie był to teren zabudowany w szczerym polu tylko we wsi.


@Marek_Licyniusz_Krassus: Jeżdżę tą trasą całkiem często gdzie miał miejsce
  • Odpowiedz
@WykopekNaPolEtatu Z traktorami jest taki problem, że kierowcy mają je w dupie. Sam doświadczam tego, że mimo dobrze działających świateł, wcześniejszego sygnalizowania skrętu w lewo, auta mnie wyprzedzają bo kierowcy chyba wychodzą założenia, że za nim zdążę skręcić to oni mnie spokojnie wyprzedza.
  • Odpowiedz