Wpis z mikrobloga

  • 1
@Mirkosoft: a żebyś wiedział, że marzy mi się taki, ale to jeszcze trochę, jak bardziej rozwinę własną produkcję warzywno-owocową
  • Odpowiedz
@moll: do czego potem używasz takiego przetworu? Szukam pomysłów. Ja robiłem podobnie, ale nie pakowałem w słoiki, tylko mieszałem od razu z ugotowanym makaronem papardelle, do tego trochę miodu i wędzony twaróg i bazylia dla odświeżenia. Poezja
  • Odpowiedz
  • 0
@depay: sosy do makaronu (np. z mielonym), do zapiekanek - jak zrobisz warstwowo i przelejesz sosem nie są takie suche, można też w tym dusić np. schab w plastrach, czasami do zup, jak się rosół znudzi
  • Odpowiedz
@moll: jak to się dzieje, że dosłownie każdy przepis który gdzieś napotykam w internecie ma w składzie cukinie. Czy ona ma jakieś magiczne właściwości? Stosunkowo niedawno jadłem babeczki z cukinii i było przepyszne! Przecież cukinia sama w sobie jest bez smaku. Jest ktoś w stanie wytłumaczyć?
  • Odpowiedz
@nowikk: bardzo łatwa w uprawie, łatwo dostępna. Jest bardzo wszechstronna oraz neutralna w miarę smakowo, co pozwala użyć jej na wiele sposobów
  • Odpowiedz
  • 1
@nowikk: aktualnie jest na nie sezon, rośnie to jak wściekłe, mocno uniwersalne, a ze względu na mało inwazyjny smak i swoje właściwości fajnie sprawdza się jako dodatek/wypełniacz do różnych dań i przetworów. To dobre tło, a reszta zależy od tego co do niej dodasz
  • Odpowiedz
@moll: Jak Ci zbywa cukinii to polecam jeszcze pokroić w słupki i dać w zalewę curry oraz zrobić sos słodko-kwaśny - dorzucasz mięsko na patelnię, gotujesz makaron i masz obiad w kilka minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz