Wpis z mikrobloga

proszę tu nie białorycerzyć


@niedorzecznybubr: napisałam prawdę. W całym właściwie cywilizowanym świecie kobiety mają prawa wyborcze. Nie kojarzę żadnego kraju, gdzie trwałaby choćby dyskusja o odebraniu tych praw, nie mówiąc o procesie decyzyjnym, w którym twój głos by się liczył. To znaczy, że twój głos tak wyraźnie zaanonsowany na mirko, po prostu się nie liczy. Wyraziłam zadowolenie z tego faktu. Co tu jest białorycerskiego?
  • Odpowiedz
W całym właściwie cywilizowanym świecie kobiety mają prawa wyborcze


@Kj5s6f2dk7s54o: noo, w kiedyś całym cywilizowanym świecie nie miały praw wyborczych i było dobrze
  • Odpowiedz
Jeżeli zrobiono by to demokratycznie to by się liczył


@niedorzecznybubr: no to rób, masz wszystkie demokratyczne narzedzia. Zakładasz partię, wpisujesz to w program, wygrywasz wybory w Polsce, zmieniasz konstytucję (uwaga potrzebna większa większość niż zwykle), w imieniu Polski wychodzisz z tuzina czy więcej traktatów i umów międzynarodowych (Powszechna deklaracja praw człowieka, Konwencja o prawach politycznych kobiet, tego typu sprawy) i voila.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ark00 @niedorzecznybubr Chcecie mi powiedzieć, że okopy w I wojnie światowej były wymarzonym miejscem dla mężczyzny? Może fajnej było pracować po 12 godzin w fabryce beż ubezpieczenia i z ryzykiem wypadku wynoszącym paręnaście procent?
To są te super czasy.
Moja prababcia brała czynny udział w w walkach o niepodległość Polski. Chcecie mi zasugerować, że źle się stało, że mogła głosować od 1918 roku?
  • Odpowiedz
  • 1
@niedorzecznybubr Mamy dwie główne przyczyny słabej demografii.
1. Zmiany kulturowe, które są promowane przez lewactwo, ale dokładniej tej odmianie, która zaczęła dominować po rewolucji roku 1968. Czyli odwołującej się do idei hegemonii kulturowej (Gramsci), więc rzeczywiście mamy doczynienia z istotnym programowaniem.
2. Dotyczy Polski, nasi rządzący przespali, a nawet świadomie doprowadzili do zapaści demograficznej, ponieważ pozbyli się pokolenia wyżu demograficznego lat 80-tych. Gdy te roczniki wchodziły na rynek pracy, to w
  • Odpowiedz
@niedorzecznybubr: 1. Większość społeczeństwa nie powinna mieć praw wyborczych, łącznie z nami.
2. Dostęp do uczelni wyższych powinien być ograniczony tylko dla najlepszych, a darmowe studia to już dla 20-30% najlepszych maturzystów. Kształcenie wyższe stało się powszechne.
  • Odpowiedz
Chcecie mi powiedzieć, że okopy w I wojnie światowej były wymarzonym miejscem dla mężczyzny?


@gnomol: wymarzonym nie, ale głównie dla mężczyzn. Przyjdzie wojna to nic się w tej kwestii nie zmieni.

Może fajnej było pracować po 12 godzin w fabryce beż ubezpieczenia i z ryzykiem wypadku wynoszącym paręnaście procent?


@gnomol: ubezpieczenia wymyśliły kobiety swoimi głosami, zasady bhp wymyśliły kobiety swoimi głosami
  • Odpowiedz
  • 0
@Ark00 Ubezpieczenia to Bismarck, tam w pewnych branżach były nawet wcześniej, chyba w górnictwie. Zdecydowanie w Niemczech kaisera kobiety nie miały żadnych praw. Myślę, że jesteś lewackim prowokatorem aby pokazać światu, że brzydcy mężczyźni są bardzo radykalni.
  • Odpowiedz