Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy to efekt horoskopowy, ale przeraża mnie lekko że odkąd zacząłem researchować temat ADHD masa rzeczy mi się zgadza, wręcz jakbym czytał wyjaśnienie czemu mam taką głowę jaką mam, po prostu leci razem pełen pakiet zachowań. Nigdy w ogóle bym o tym nie pomyślał, bo zawsze to kojarzyłem z diagnozą w dzieciństwie. a temat podrzuciła mi koleżanka, gdy opowiadałem jej o problemach bo sama ma w domu ADHDowca.

Szkoda, że diagnoza i to wszystko jest takie drogie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Do tego mam jakiś p------y opór, że hehe no teraz to wszystkim diagnozują i może sobie coś u------m w głowie, ale to mój klasyczny overthiking, jesli już pójde to zdiagnozować i nawet tak nie jest to przynajmniej może się czegoś dowiem o sobie ehhh.

#adhd
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@paulina-maciazek: Niby wiem, że się da ale umawianie takich wizyt sprawia mi straszną trudność XD dlatego pewnie jak już się zdecyduje to zrobić to impulsem, najlepiej od raz zapłacić tak, żeby sie nie wycofać i elo
  • Odpowiedz
Nie wiem czy to efekt horoskopowy, ale przeraża mnie lekko że odkąd zacząłem researchować temat ADHD masa rzeczy mi się zgadza, wręcz jakbym czytał wyjaśnienie czemu mam taką głowę jaką mam, po prostu leci razem pełen pakiet zachowań. Nigdy w ogóle bym o tym nie pomyślał, bo zawsze to kojarzyłem z diagnozą w dzieciństwie. a temat podrzuciła mi koleżanka, gdy opowiadałem jej o problemach bo sama ma w domu ADHDowca.


Szkoda, że
  • Odpowiedz
@velour Ja zdiagnozowałam się rok temu właśnie po tym, jak trafiłam na materiały u adhd u kobiet. Wcześniej w życiu bym siebie o adhd nie podejrzewała. Serdecznie polecam diagnostykę, bo już samo otrzymanie diagnozy jest uwalniające i pozwala dostrzec dużo mechanizmów, które się wydarzają w ciągu dnia, a leki to już zupełnie game changer. Oczywiście to nie magiczne kapsułki odmieniające życie o 180 stopni, ale jest mega mega łatwiej.
  • Odpowiedz
@Emkacf: ostarnio jest sporo artykulow które podkreslaja roznice pomiędzy plciami w adhd, i najczęstszymi objawami. Jest stereotyp ze to nadpobudliwy chlopiec, a grzeczna dzieeczynka nie, a wlsnie ma inne objawy, i czesto pojawiaja sie jak ktos ma dziecko i przy okazji jego diagnozy widzi u siebie pewne wzorce.
  • Odpowiedz