Wpis z mikrobloga

Smutne jest to, że Świątek już drugiej takiej okazji na złoto olimpijskie może nie mieć. Najbliższe 2 olimpiady to nawierzchnie twarde, gdzie nie będzie faworytką, a za 12 lat będzie już miała 35 lat.

Plus do tego największe konkurentki w Paryżu albo nie grały, albo wcześniej odpadały - tutaj była autostrada do złota. Drugiej takiej autostrady już nie będzie.

#paryz2024 #tenis
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 6
@Gours: cały czas mylisz formę z mentalem. Ona była w formie, mentalu zabrakło. Połowa sukcesu w tenisie to mental.
  • Odpowiedz
@lepaq: to tak po naszemu - to takie różnice jak na sztucznej, naturalnej, hybrydowej. Iga jest najlepsza na mączce jaka jest w Paryżu, natomiast słabo jej idzie na trawie. Twarde nawierzchnie to zależy, jaka forma dnia wypadnie.

(jeśli coś poknociłem to fanatycy tenisa poprawcie mnie)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 43
ale jak to jest, że następne dwie olimpiady na twardej?


@lepaq: następne igrzyska będą na kortach Indian Wells, a kolejne w 2032 roku w Brisbane - tam też się gra na hardzie.
  • Odpowiedz
  • 11
@waro: @lepaq To jest w ogóle beka - olimpiada niby promuje równe szanse, a tu się okazuje, że w zależności od edycji i miejsca, to możesz albo się rozwalić w przedbiegach, albo dojechać do finału xD
Rozumiecie?
To tak, jakby w zależności od lokalizacji, na basenie wlewali albo słodką, albo słoną wodę, albo biegi robiliby albo na pustyni, albo na lodzie xD
  • Odpowiedz
@waro: Dla mnie to jest jednak jakaś aberracja, że można być w jakimś sporcie 1. w globalnym rankingu wygrywając właściwie mecze w ściśle określonych warunkach, czyli na twardych nawierzchniach. Skoro tenis na twardych i miękkich nawierzchniach jest zupełnie inny, to niech utworzą osobne dyscypliny xd
  • Odpowiedz