Wpis z mikrobloga

Z ciekawości sprawdziłem sobie jak wyglądał skumulowany wzrost PKB krajów BRICS z lat ostatnich dziesięciu lat (2014-2023) na podstawie danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego i tak:
Brazylia: 6,1%
Rosja: 11,4%
Indie: 59,6%
Chiny: 58,8%
RPA: 7,7%

Tak też wygląda "nowa jakość" w światowej polityce międzynarodowej trzy z pięciu krajów są w stagnacji. Indie rozwijają się pomyślnie gdyż znajdują się na afrykańskim poziomie rozwoju tu dane z Banku Światowego, a dane gospodarcze Chin są dwukrotnie redagowane przez tamtejszą partię komunistyczną.

Mogę jeszcze dodać, że w tym samym okresie PKB Polski pod okupacją złej-lewackiej-komunistycznej-zamordystycznej Unii Europejskiej wzrosło o 37%
#rosja #rosjawstajezkolan #indie #brazylia #chiny #rpa
arkan997 - Z ciekawości sprawdziłem sobie jak wyglądał skumulowany wzrost PKB krajów ...

źródło: aGXX5dAd_700w_0

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arkan997: zaraz zlecą się tu konfokacapy i pożyteczni idioci, którzy napiszą, że:
a) nie znasz się
b) może i w Polsce urosło 37%, ale gdyby rządził Ozjasz Mekka to dzięki paróweczkowej polityce mielibyśmy 150% rocznie.
  • Odpowiedz
@arkan997 zgadzam się co do słabego wzrostu w innych krajach ale jednak wydaje się że Chiny zrobiły ogromny wzrost: technologia , koleje szybkich prędkości itd. Oni juz są na poziomie USA
  • Odpowiedz
@wstanczyk no ale chodzi o całą gospodarkę a nie per capita. Wskaźniki takie jak saldo handlowe które z prawie każdym państwem mają dodatnie plus są głównymi partnerami handlowymi dla większości krajów
  • Odpowiedz
no ale chodzi o całą gospodarkę a nie per capita


@smalbear: Komu chodzi? Na pewno nie mieszkańcom tego, czy innego kraju. No chyba, że bardziej niż własny portfel interesuje cie to, czy kraj jest wielki, czy niewielki xd Jak zbierzesz razem dużo biedaków, to nie otrzymujesz w rezultacie bogactwa, choć sumarycznie mają więcej.
  • Odpowiedz