Wpis z mikrobloga

Z tym komunizmem to już są takie absurdy że się w głowie nie mieści. Tak, zawieszenie Babiarza to za dużo ale...

Imagine było puszczane na wielu imprezach sportowych, w tym na kilku ceremoniach otwarcia igrzysk olimpijskich.
Prawa strona w obronie Babiarza teraz krzyczy: 'cenzura, chcą nam tu wprowadzić komunizm, ohydne lewaki'. Idąc tym tokiem rozumowania, wszystkie te imprezy w różnych krajach na świecie, też promowały tą ideologie?

Dla kogo ten komentarz babiarza miałby być niewygodny? Dla władz tvp które niby próbują przemycać komunizm? Przecież impreza była we Francji a nie w Polsce.
Czy może dla nowego porządku świata, w którym za sznurki pociągają żydzi, Gates i szczepionki?

Babiarz nie tyle dostał zawieszenie za komentarz interpretujący 'Imagine' co za to, że ten jego komentarz może sugerować (i z pewnością przez wielu tak został odebrany, chociażby tutaj na wykopie - pamiętam komentarze na żywo) że Francja albo mówiąc ogólnie 'zachód' promuje i wprowadza komunizm (nie, nie wprowadza).

TVP Sport nawet za pisu było uważane za mocno apolityczne. Babiarz natomiast niejednokrotnie pokazywał swoją przynależność partyjną. Kwiatkowski mógł go w-----ć w styczniu i nikt by nic nie powiedział ale jednak tego nie zrobił.

Postanowił go zostawić ale (podobno) dogadali się że zero polityki. Teraz babiarz musiał wypalić swoje 5 groszy więc Kwiatkowski się w-----ł i nie chciał ryzykować. Trochę głupio ale jak taka osoba jak Babiarz nie stosuje się do ustaleń to można się w-----ć. Gdyby to Borek albo Kurowski powiedział to możliwe, że przeszłoby bez echa.


#paryz2024 #bekazprawakow #bekazpisu #tvp #tvpis #polityka
robert_blaszczykowski - Z tym komunizmem to już są takie absurdy że się w głowie nie ...

źródło: temp_file7399884326950363269

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 15
Babiarz nie tyle dostał zawieszenie za komentarz interpretujący 'Imagine'


@robert_blaszczykowski: oczywiście, że za to dostał i już nawet nie zapraszam do dyskusji, bo ten festiwal fikołków zaszedł zdecydowanie za daleko
  • Odpowiedz
@waro: żeby on tak był wygadany jak komunizm panował w tvp, na czele z jego ziomkiem Kurskim. Beka z debili, co przeżywają, żę ktoś zawiesił pisowca, za to że a) gada bzdury, b) zajmuje się czymś innym, niż tym za co podatnicy mu płacą: czyli komentowanie sportu, a nie tego co 40 lat temu miał na myśli autor. Tu kolejny fikołek, że sam Lenon o tym mówił xd i na
  • Odpowiedz
traktowanie utworu imagine jakby był jakimś sowieckim manifestem


@cemazeciku: sowieckim może nie, ale komunistycznym, i owszem, co potwierdził sam autor:

Lennon stated: "'Imagine', which says: 'Imagine that there was no more religion, no more country, no more politics,' is virtually The Communist Manifesto, even though I'm not particularly a Communist and I do not belong to any movement."
  • Odpowiedz
@Ranger: i ty serio uważasz, że ludzie śpiewający sobie Imagine jadąc samochodem albo będąc na karaoke, to komuniści? Ty normalny jesteś? Katolowi nie podobała się baba z brodą i tyle.
  • Odpowiedz
@robert_blaszczykowski: jak dla mnie to była zwykła ciekawostka i tyle, ciekawostka jakich dziesiątki padają w meczach piłkarskich, ciekawostka o której nikt by nie mówił kilka dni później, ale tvp postanowiło zrobić aferę na cały kraj. Nawet jeśli ktoś uważa, że Babiarz jest polityczny i powinien wylecieć za całokształt, to moment i powód jest totalnie z d--y.
  • Odpowiedz
@robert_blaszczykowski: Wyobraźcie sobie, że kolega Babiarza, któremu właśnie urodziło się dziecko zaprasza go na p--o i pokazuje na telefonie zdjęcie malca a Przemek na to: Stary, żona cię zdradza - ten mały to kropka w kropkę sąsiad z dołu. A w ogóle to on chyba ma Downa. Taką mniej więcej kulturą wykazał się ten wybitny komentator relacjonując imprezę otwarcia. Są takie sytuacje, kiedy mówi się to co wypada (albo
  • Odpowiedz
@robert_blaszczykowski to poszło o to że TVP boi się o swój image związany z karakanska przeszłością.

Teraz zapraszają jakis dziwaków, mówią zaimkami, "skrajne prawice", a ten nie dość że pracował wcześniej to im tu wyjeżdża z jakimś komunizmem i wszystko psuje. No to nieudolnie zrobili damage control i im nie wyszł. Teraz mamy elegancki temat zastępczy
  • Odpowiedz
Babiarz nie tyle dostał zawieszenie za komentarz interpretujący 'Imagine' co za to, że ten jego komentarz może sugerować (i z pewnością przez wielu tak został odebrany, chociażby tutaj na wykopie - pamiętam komentarze na żywo) że Francja albo mówiąc ogólnie 'zachód' promuje i wprowadza komunizm


@robert_blaszczykowski: to że tak został przez niektórych odebrany, nie znaczy że to Babiarz miał na myśli. Szczególnie, że większość chyba jednak zgodnie z zamysłem Babiarza
  • Odpowiedz
@damienbudzik nie odnosisz się do motywów bana a to jest całe clue tego wpisu. Wiem co Lennon o tym mówił bo wszyscy o tym mówią od paru dni. I wiem że Babiarz dostał bana właśnie za ten komentarz. Ale we wpisie pisze o motywach tego bana, bo prawaki mówią o cenzurze co jest debilizmem.

A Ty chyba nie widziałeś komentarzy chociażby tutaj na wykopie na żywo, jak konfiarze klaskali Babiarzowi.

Zresztą
  • Odpowiedz
@robert_blaszczykowski: no ja wiem, że konfiarze klaskali Babiarzowi, bo ja też klaskałem.
Wolność słowa polega na tym, że JE Przemysław Babiarz mógłby nawet powiedzieć, że to było najgorsze, najbardziej obrzydliwe otwarcie igrzysk olimpijskich i nie powinien mu włos z głowy spaść. To jest właśnie wolność wypowiedzi. Natomiast, gdy się wyrzuca kogoś dlatego, że powiedział kilka słów prawdy to to jest właśnie ten komunizm, o którym Babiarz mówił.
  • Odpowiedz