Wpis z mikrobloga

#eu4

Dawno nie grałem więc zapytam co byście zrobili.
Gram polska (PLC), jestem dosyć duży. Szwecja i Portugalia jako wasal, na kontynencie to polska, Litwa, Rosja, Czechy, Węgry, ottoman moje. W sensie tereny. Bo się przez wysokie AE w europie zacząłem przebijać do Azji.
Jako że wpadła Burgundia to robię Anglię dla Polaków;).

No i teraz pytanie.rok równo 1600 i wchodzę z zerowym absolutyzmem.
Miałem dalej gryźć Anglię i zrobić z niej wasala a potem integrację by przejąć kolonie, ale Hiszpania dostała venecje jako pu. Jako że venecja mnie blokuje to będę iść pewnie na wojnę.
I teraz pytanie. Cisnąć od razu Hiszpanie bo i tak mi się z nimi zejdzie (co najmniej 7 wojen by zjeść) czy najpierw się wzmocnić i zjeść Anglię i resztę Europy, ale wtedy ryzykuje silniejsza Hiszpania w przyszłości.
Siły w europie mamy porównywalne, ja niby silniejszy ale mam interesy globalne, więc nie mogę wszystkiego w europie trzymać.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@By_strzyc:
Niby mogłem wziąć Grenadę by mieć monument, oraz ta wyspę co daje ws przeciwko innym religiom, ale uznałem że lepiej będzie wybrać "cancel subject".
Niby 15 lat pokoju, ale już widzę że zaraz wezmę venecje na proxy war i zejdę do 5 lat ( w sensie rok podbijania i 5lat whote peacea).
I podobnie trzeba będzie zobaczyć kogo Hiszpania weźmie na sojusznika.
  • Odpowiedz