Wpis z mikrobloga

Szukam brytolskich filmów do oglądania. Nie chodzi o samą produkcję brytyjską a ten ciężki brytolski klimat - brzydkie ulice, brzydkie mordy, szara pogoda i ciężki akcent, że bez napisów nic nie rozumiesz.

Wszystko z 70s/80s/90s/2000s poproszę. Macie coś?

Do tej pory polecam:
1. Trainspotting (1996) - film pozornie o ćpunach ale w sumie to kinematografia o ludziach, którzy nie wiedzą co zrobić ze swoim życiem i ze soba "CZUS LAJF" i ciężki szkocki akcent
2. Snatch (2000) - najlepszy film gangsterski jaki do tej pory widziałem, cięte teksty, brytyjski slang, zero scen seksu "A bookie's got blagged last night."
3. Lock, stock and smoking two barrels (1996) - film tego samego reżysera co snatch tylko z mniejszym budżetem przez co film jest jeszcze bardziej brytolski, pełno brzydkich starych angielskich budynków, ulic i sklepów. "Shotguns? What, like guns that fire shot?"
4. Shaun of the dead - komedia zombie na angielskich przedmieściach - domy, sklepik, pub, ogródki na tyłach "Look, I don't care what the telly says, all right? "

#filmy #kino #kiciochpyta #uk #wielkabrytania
SzubiDubiDu - Szukam brytolskich filmów do oglądania. Nie chodzi o samą produkcję bry...

źródło: Brytolskie-filmy

Pobierz
  • 400
  • Odpowiedz
  • 0
@SzubiDubiDu: Seriale:
"Jeeves and Wooster" - komedia z młodym Hugh Laurie, klasyk.
"Foyles War" - Inspector Foyle rozwiązuje zagadki kryminalne + Anglia w czasie wojny. Są polscy piloci.
i "Utopia" - Jeden z lepszych seriali jakie widziałem, obowiązkowo do zobaczenia. 2 sezony, trzeciego się bali i nie zrobili. Serial powstał w 2016 i przewiduje zarazę covida. Jakimś cudem jest na Youtubie (nie wiem jak długo będzie): https://www.youtube.com/watch?v=8FG8v5Wzi6s&list=PLMD9ghErEvtz8c8Actm3lYEBQbspc9ZuI
sancho - @SzubiDubiDu: Seriale: 
"Jeeves and Wooster" - komedia z młodym Hugh Laurie,...
  • Odpowiedz
  • 0
Nie wiem czy ktoś wspominał, ale niezłym brytolskim horrorem jest film "In Fear". Niszowy i mało znany. Klimat gęsty, że można nożem kroić. Dziewczyna i chłopak wybierają się gdzieś samochodem (nie pamiętam gdzie, ale nie istotne) - w drodze zapuszczają się na jakieś angielskie odludzie i zaczyna się film. Może nie ma tam zbytnio uwydatnionych wątków związanych z brytyjskością ale jest brytyjski więc się chyba łapie.

Z innych brytyjskich filmów pamiętam jeszcze niskobudżetowy "Hangar 10". Sci-Fi oparty na pewnej legendzie. O tyle brytyjski że dzieje się we wschodniej Anglii. Troje ludzi z detektorami metali zapuszcza się w las aby szukać czegoś tam i natrafiają na dziwne rzeczy.

Pewnie ktoś też polecał przybijający "Threads". W zasadzie paradokument, więc Anglia drugiej połowy zeszłego wieku ukazana w sposób naturalistyczny.

Z
Bartholomew - Nie wiem czy ktoś wspominał, ale niezłym brytolskim horrorem jest film ...
  • Odpowiedz
  • 0
@SzubiDubiDu: Wild Bill - wydaje jmi się, ze pokochasz ten film bo ma to o co proszisz aż w nadmiarze.
Wszystko czego szukasz, brudne miasto, język chodnikowy, ciężki klimat a przy okazji zaskakująco dobry film. Ocena na IMDB imo mocno zaniżona https://www.imdb.com/title/tt1795702/

Plus The Oryginal gangster - na pewno nie tak dobry i wymagający obejrzenia raczej z nastawieniem na relaks niż dobre kino ale pamiętam, ze mi się podobał. https://www.imdb.com/title/tt9824114/
  • Odpowiedz