Wpis z mikrobloga

Pierwszy odcinek anime Mekakucity Actors - Shaft zaczyna odcinać kupony od swojego stylu.

Tak można skomentować robioną na #!$%@? animację w pilocie tej serii. Totalnie nie czuć tutaj serca animatorów, ich zabaw znanych z innych produkcji np. obecnie nadawanego Nisekoi.

Poszczególne sceny epizodu #!$%@? mała liczba zmian perspektywy widzenia, kreski, dynamizmu, brak nawet plansz z napisami znanymi z Monogatari. Mam wrażenie, że twórcy nie mieli pomysłu na zaciekawienie widza, a nawet im się za bardzo nie chciało adaptować tej historii. "Widzowie powinni być wniebowzięci samym naszym stylem", co z tego, że bez wymienionych przeze wcześniej elementów wygląda on strasznie tanio.

Jako, że już częściowo znam fabułę z mangi "Kagerou Days" (która ma lepszą kreskę, dialogi, lepiej przedstawionych bohaterów i ogólnie żywszą narrację), a była to późna wczorajsza pora, marzyłem tylko o jak najszybszym zakończeniu pokazu lenistwa Shaft. Nawet scena rozbrojenia bomby była nudniejsza niż w komiksie - w pierwszym rozdziale sugerowano inny powód upadku głównego bohatera. Tutaj nawet nie wytłumaczono, dlaczego zaliczył glebę.

Strasznie pesymistyczne to moje pierwsze wrażenie...

#mekakucityactors #kageroudays #animenowysezon #anime #manga #shaft #japonia
Pobierz 80sLove - Pierwszy odcinek anime Mekakucity Actors - Shaft zaczyna odcinać kupony od ...
źródło: comment_Z0ebN4yRu8B6ORscGm0GCkrB9mI3qvGm.jpg
  • 3
@80sLove: Już przy Nisekoi było pełno głosów, że to kalka stylu monogatari a co dopiero gdyby zastosowali się do twoich rad :) Moim zdaniem różnice powinny być bo styl pomimo, że bardzo ładny, to nie chcemy drugiego KyoAni. Osobiście mam mieszane uczucia i na razie nie będę oceniał ()
@pitrek136:

Obydwie produkcje to kalki Monogatari. Różnica jest taka, że Nisekoi jest dobrą podróbką, która przysłużyła się historii, czyniąc ją ciekawszą.

Animacja Mekakucity Actors wygląda dla mnie jakby poświęcono jej 2-3 razy mniej czasu. Użycie tego styl w tym wypadku nie ma większego sensu, a nawet przeszkadza w zainteresowaniu historią. Preferowałbym zwykłą kreskę jakiegoś innego studia.