Wpis z mikrobloga

Przypominam, że według GUS w samej Warszawie jest 200 tysięcy pustostanów.

Nie potrzebujemy deweloperuchów z tłustymi marżami. Potrzebujemy podatku katastralnego i podatku Belki od zysków z wynajmu. Zaraz by się okazało, że stała deweloperska to jest 2 miliony za dużo, a nie 2 miliony za mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A w międzyczasie ruszenie z kopyta z budownictwem społecznym, które zapewni mieszkanie Polakom i ciągłość finansową firmom, które rzeczywiście coś budują ( ͡ ͜ʖ ͡)

#nieruchomosci
  • 33
  • Odpowiedz
@Elec jestem niezłym dzbanem ale to ty nie ogarniasz ze kazda inwestycja niesie za sobą ryzyko i jesteś tak miernym inwestorem że potrzebujesz pomocy państwa aby wzięło to ryzyko za ciebie xD
  • Odpowiedz
@Maurelius: stoją, bo ludzie nie mają ochoty użerać się później wiele lat z patolą, która będzie tam mieszkać za darmo. Dopóki państwo nie stanie po stronie właściciela, to nic się nie zmieni.
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: ale jaka #!$%@? inwestycja xD czaisz że ludzie mogą mieć więcej niż jedno mieszkanie z innych przyczyn niż ta że taki mają biznes? mam wolne mieszkanie bo się przeprowadziłem i stoi sobie puste bo parę razy w roku i tak go używam, dopowiedziałeś sobie w tym pustym łbie historię i próbujesz mi coś udowodnić xD
  • Odpowiedz
@Satan_Was_a_Babyboomer: Nie tylko agresywnego małżonka. Wywalony może być w zasadzie każdy, bez żadnych dowodów, wystarczy tylko wola policjanta.
Moze występować sytuacja, że zupełnie obca kobieta ustawi się pod drzwiami i powie, że została wyrzucona z mieszkania.
Wywalony nie ma prawa zabrać bez pozwolenia swoich rzeczy (w tym komórki, portfela i leków).
  • Odpowiedz
@Elec tak tak, najlepiej to byłoby w ogóle że w chwili jak sobie landlord zażyczy to najemca ma opuścić mieszkanie najlepiej z całym jego dobytkiem.
Otóż jak już to prawo powinno ucywilizowac po obu stronach najem, nieplacacy won, ale też trzeba zrobić porządek z wynajmującymi przez których trzeba zmieniać miejsce zamieszkania bo sobie nagle stwierdza ze jednak to oni by chcieli w trakcie umowy ja zerwać.
A mieszkania to nie akcje
  • Odpowiedz
@Satan_Was_a_Babyboomer: jak chcesz cywilizować najem to musiałbyś wymienić jeszcze z 10 punktów korzystnych dla lokatorów, a nie tylko jebnac wpis o wyrzucaniu i elo xD Ja rozumiem, że ktoś kto nie płaci i zalega na mieszkaniu to problem, który trzeba rozwiazać, ale to pełne poświęcenia (stwierdzam to na podstawie tego jak często ludzie w necie krzyczą o tym tak jakby to była największa katastrofa humanitarna na świecie) klękanie do knagi
  • Odpowiedz
stary ale większość ludzi boi się tego że wprowadzi się szkodnik, zniszczy i nie będzie chciał opuścić mieszkania.


@Satan_Was_a_Babyboomer: stary ale 1. nie napisałem żeby nic z tym nie robić 2. skąd info o "większości"? 3. na ile to, że się boją ma odzwierciedlenie w faktach, tzn czy to w ogóle jest coś co się często zdarza w stosunku do liczby osób najmujących?

Prosta eksmisja tj. nie płacisz x miesięcy
  • Odpowiedz