Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas powraca do mnie potrzeba zakupu aparatu.
W zależności od przeznaczenia, kupuję dany zestaw a "po wszystkim" sprzedaję bezstratnie. Jako, że fotografia nie jest jakąś moją wielką pasją, aparat potrzebuję na konkretne wydarzenie. Poprzednim razem jak naszła mnie potrzeba, świetnie spisał się Canon RP i obiektyw RF 100-400 5,6-8.
Tym razem potrzebowałbym jasnego obiektywu o szerokim zakresie ogniskowych ale nie tele.
Czy dobrym wyborem byłbym ponownie zakup Canona RP tylko, że z obiektywem 24-105L F/4? To szkło wydaje mi się nieco ciemne. Uważam, że pełna klatka jest mi potrzebna, chociażby ze względu na lepsze efekty w kiepskim oświetleniu.
Oczywiście nie chciałbym wydać na ten cel kroci, więc załóżmy, że chciałbym się zamknąć w kwocie 8 tysięcy złotych, uwzględniając używany sprzęt.

Ktoś coś?
#fotografia #canon #nikon
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FELIX90 Skoro jest Ci potrzebny sprzęt na jedno konkretne wydarzenie czemu nie skorzystasz z wypożyczenia? Są takie strony jak np rentalify.pl gdzie możesz skompletować dowolny zestaw.
  • Odpowiedz
  • 0
@emesi: Bo się nie opłaca. Za każdym razem jak kupowałem sprzęt, to sprzedawałem go ze stratą max 100 złotych po pół roku a czasami nawet z zyskiem.
  • Odpowiedz
@emesi: wypożyczenie totalnie się nie opłaca. O wiele lepiej kupić używane, a następnie sprzedać. Mało tego, że sprzęt jest Twój, to w optymalnych warunkach można wyjść na zero lub wręcz zarobić.

Na oeliksach jest pełno sprzętu foto w super stanie, który został zakupiony za ciężkie pieniądze, okazało się, że sam nie robi zdjęć i wychodzą gorsze niż z telefonu, więc wylądował w szafce, a potem na sprzedaż za pół ceny.
  • Odpowiedz